Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Jak se zbavit modřin? Známe zaručené triky!

Adéla Beranová

Adéla Beranová

26. 7. 2014

Přijít k modřině není nic složitého, stačí trocha neopatrnosti a bolestivá a nehezká ozdoba je na světě. Zvlášť v létě jsou modřiny přinejmenším otravné. Kazí dojem z krátkých sukní i špagetových ramínek. Jak se ale modřiny co nejrychleji zbavit? Poradíme vám!

Modřina vzniká nárazem, při kterém se poškodí céva a krev se rozlije pod kůži. Nejjednodušší je samozřejmě modřinám předcházet. Když už se ale nehoda stane a modřina se prostě udělá, můžete zkusit pomocí našich tipů urychlit její hojení.

Klasické rady

1. Několikrát denně přikládejte na modřinu ledové obklady. Vždycky maximálně na deset minut. Pro rychlejší vstřebání modřiny můžete také podpořit cirkulaci krve střídáním chlazení a zahřívání.

2. Omezte přítok krve. Když se vám udělá modřina na noze, lehněte si a nohu podložte. Ruku zase můžete nosit nad úrovní srdce, aby modřina zmizela rychleji.

3. Pečlivě vybírejte i případné léky. Některé medikamenty mohou tvorbu modřin zhoršovat. Mezi nimi jsou zejména některé přípravky proti bolestem, horečce nebo zánětu. Než jakýkoli z nich začnete používat, poraďte se s lékařem.

4. Další den od vzniku modřiny ji můžete začít jemně masírovat, zmizí pak rychleji.

5. Slunce působí blahodárně nejen na naši dobrou náladu, ale UV záření pomáhá rozložit krevní barvivo v modřině a díky tomu fialová skvrna mizí rychleji.

Jak na to šly naše babičky

Ani babské rady nejsou při léčení modřin úpně k zahození. Vyzkoušejte třeba ocet smíchaný s teplou vodou. Můžete si také na modřinu rozetřít čerstvé rozdrcené petrželové listy a zafixovat je pružným obinadlem. Výborný je i bromelain, látka obsažená v ananasech. Dnes jsou z ní dostupné i kvalitní preparáty v tabletkách.

Ohodnoťte tento článek:
3,6
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se zbavit modřin? Známe zaručené triky!