Menu
WomanOnly
Hubnutí

Jak se zbavit tuku na stehnech? Tento problém trápí nejvíce žen

Redakce

Redakce

28. 10. 2014

Nedávný průzkum v Americe ukázal zajímavé výsledky. Od žen, které si přály shodit, zjišťovali tazatelé oblast, ve které si přály zhubnout. Většina žen neuváděla obvod pasu, jak by se dalo očekávat. Dámy ani nezmiňovaly svůj zadeček. Drtivá většina žen si přála zredukovat svá tlustá stehna. A protože víme, že i řada českých žen a dívek má stejné přání, přinášíme rady a tipy, jak se nepříjemného tuku na stehnech zbavit.

 

Konec nevhodné výživy pro silná stehna

Pokud to s redukcí míry svých stehen myslíme vážně, bude nás to stát jisté odříkání, silnou vůli a pevnou disciplínu. První úkol nás čeká při úpravě jídelníčku. Musíme z něj neprodleně odstranit všechny nevhodné tuky i velké množství denní spotřeby sacharidů. Ty je nezbytné nahradit kvalitními bílkovinami, vlákninou a potravinami bohatými na vitamíny, zdravé tuky a minerální látky.

S chutí do toho a půl je hotovo

A nyní se můžeme pustit do té důležitější části. Čeká nás pohyb a cvičení. Bez nich půjde tuk ze stehen dolů jen velmi těžko. Pokud se do toho ale opřeme a vytrváme, výsledek se dostaví. Je jen potřeba se nevzdávat příliš rychle a dodržovat pravidla správného tréninku. Cvičit 3-7 x týdně, vždy nejméně 30 minut. Prvních 15 minut přitom věnovat aerobní části, po kterých tělo teprve začne spalovat tuky.

Kolo, chůze, cvičení

Konec výmluvám, že na cvičení není čas, ani prostor. Stačí obout tenisky a vyrazit na svižnou půlhodinovou procházku. Bezva cvičení na zredukování tuku na stehnech je i jízda na kole. Můžeme tedy šlápnout do pedálů svého kola nebo rotopedu, který možná máme doma. Kdo si k tomu pustí v televizi oblíbený seriál, má hned v hlavním hrdinovi svoji super motivaci. Při jízdě na kole i při kondiční procházce nesmíme zapomínat na svůj cíl a cvičení brát vážně. Vlažné pohodové tempo nás tukových polštářků nezbaví. Správný hubnoucí rytmus je ten, kdy už se lehce zadýcháváme, ale stále ještě jsme schopné mluvit nebo si zpívat.

Výpady, schody, overball                                                        

Při tvarování stehen nesmíme zapomínat ani na jejich posilování. Ideální jsou k tomu výpady, chůze do schodů či kmitání vrchní/spodní nohou v lehu na zemi na boku. Kdo má doma overball, může si ho dát mezi kolena a rytmickými stisky jím vleže na zádech, vsedě na židli nebo i ve stoji, posilovat vnitřní stranu stehen.

Lymfatická masáž rozproudí nateklá stehna

Své úsilí můžeme posílit i návštěvou soustavy ošetření lymfatickou masáží. Tato jemná a účinná technika rozproudí náš mízní systém a doslova detoxikuje zanešený organismus. Mnoho škodlivých látek se rádo usazuje právě ve stehnech a vytváří zde nevzhlednou celulitidu. Lymfatická masáž, spolu se zdravou stravou a pravidelným cvičením pomůže tyto usazeniny odbourat a my svá stehna budeme moci ukazovat ve slušivých modelech na odiv celému okolí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se zbavit tuku na stehnech? Tento problém trápí nejvíce žen