Menu
WomanOnly
Hubnutí

Jak shodit pivní pupek? Snižte kalorie z piva na minimum

Alena Zelová

Alena Zelová

9. 8. 2014

Nejen ženy, ale i muži řeší problémy s velkým břichem, kterého by se rádi zbavili. Avšak někdo je na své břicho pyšný. Některým ženám se dokonce tato pivní břicha u mužů líbí, podle nich muž bez pořádného pupku není mužem, avšak všeho moc škodí. Velké břicho je znakem, který upozorňuje na zdravotní problémy!

Pivní břicho není jen z piva

Označení pivní břicho je zavádějící, avšak často tato břicha jsou spojována s muži ve středním věku, kteří holdují pivu, které jako každý alkohol obsahuje hodně kalorií, a pohybu moc nedají. Také rádi zakousnou něco dobrého nebo si zapálí cigaretu. Jejich nejoblíbenějším místem je pak hospoda, kde společně s přáteli konverzují nad rozličnými tématy.

Ženy více bojují s ukládajícími tuky, které se jim hromadí nejvíce v břiše, stehnech, hýždích a pažích. U mužů je nejvíce zasaženo právě břicho.

Obvod břicha u žen by neměl přesáhnout 88,9 cm a u mužů 101,6 cm. V případě je-li vyšší, měli by tito lidé zpozornět, protože jim hrozí řada onemocnění – srdeční příhoda, diabetes, obezita, která je spojena s onemocněním kloubů a řada dalších onemocnění.

Jak se zbavit pivního břicha?

Chce to zatnout zuby a jít do sebe. Změnit nejen jídelníček, ale i přidat pohyb. Alkohol radikálně omezit nebo úplně vyškrtnout. Rozhodně by však změna měla být postupná. Změníte-li životní styl ze dne na den, je dosti možné, že brzy se vrátíte ke svým starým návykům. Tučná jídla vyměňte za lehčí, lépe stravitelná.

Nemůžete si odpustit pivo, kterého jste milovníkem? Dejte si pivo, ale maximálně 1x denně a postupně množství snižujte až na 1x týdně a třeba se vám podaří přestat pít pivo úplně nebo jen svátečně. Jakýkoliv alkohol obsahuje velké množství kalorií, které se vám následně ukládají v těle.

Kolik má pivo kalorií?

10° – 1300 kcal

12° 1400 kcal

tmavé 2100 kcal

 

Bez pohybu to nepůjde

Břicho není jen z tučného jídla, kouření, pití piva a dalších alkoholických nápojů. Tvoří se také díky dlouhému vysedávání v hospodě, kde jediným pohybem je chůze na toaletu a zpátky, a pak následná cesta domů.

Podívejte se na svůj životní styl a zamyslete se, jak trávíte čas, jak vypadáte, ale hlavně jak riskujete se svým zdravím. Důležitá by pro vás neměla být jen krása, ale hlavně ohrožení vašeho zdraví a kondice.

Sportujte a hubněte společně s partnerem. Ve dvou se to lépe táhne!

Nejideálnějšími pohyby jsou aerobní – rychlá chůze, běh (s během opatrně, jste-li obézní, můžete si zničit klouby, proto začněte s rychlou chůzí), bruslení. Dále je to plavání, tenis, squash, ale i řada sportů v kolektivu společně s přáteli – fotbal, hokej, volejbal…

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak shodit pivní pupek? Snižte kalorie z piva na minimum