Menu
WomanOnly
Krása

Jak si bezbolestně vytrhat obočí a podpořit váš dokonalý vzhled

Redakce

Redakce

10. 11. 2019

Vadí vám tvar vašeho obočí? Máte chloupky jinde než byste chtěly, ale sbíráte odvahu, co s nimi? Dnes vás naučíme, jak se jich bezbolestně zbavit.

Pinzeta je základ

Předtím než se pustíte do samotného trhání chloupků a tvarování obočí podívejte se, co máte doma za vybavení. Základem je dobrá pinzeta. Vykašlete se na levnou pinzetu z manikúry, pořiďte si kvalitní z oceli, která bude mít zkosené hroty. Další nedílnou součástí je zvětšovací zrcátko.

Aby to nebolelo

Tak pinzetu už máte, tak se do toho můžeme pustit. Vyhraďte si chvilku času jen sama pro sebe, ať vás nikdo neruší. Zavřete se v koupelně nebo jiné místnosti, která bude mít dostatek světla, odličte se a dejte si sprchu. Než si budete vytrhávat chloupky, je dobré si obličej napařit, ať již sprchou, přiložením teplého ručníku nebo jen tak relaxací nad horkou bylinkovou lázní. Póry se tak otevřou a vše půjde líp a bezbolestněji ven.

Jak postupovat při trhání

Pořádně se prohlédněte v zrcadle a popřemýšlejte, jaký tvar byste svému obočí chtěla dát. Kde ubrat nebo naopak zase bude nutné přidat. Pokud máte jasno, jdeme na to. Chloupky trhejte vždy po jednom, vyplatí se to. Uchopte ho do pinzety a okamžitě trhněte po směru růstu. Když to uděláte rychle, bude to míň bolet a vytrhnete ho tak celý. Takto postupujte, dokud nebudete s výsledkem spokojená.

Vždy střídejte strany, ať máte jistotu, že budou obě stejné. A hlavně trhejte vždy chloupky zespod obočí, nikdy z jeho horní části. Po skončení trápení si obličej vydesinfikujte micelární vodou a pořádně namažte hydratačním krémem.

Tvarování obočí

A jaký by měl být ten správný tvar? Ke straně nosu si přiložte tužku, tam kde se tužka dotkne obočí, by mělo začínat. Jeho konec je v místě propojení bodu tužky s vnějším koutkem vašeho oka.

Pravý tvar svého obočí si můžete před trháním lehce načrtnout. Zapomeňte ale na tenké a výrazné linky. Ty už se dávno nenosí. Dnes je v módě přirozené obočí, lehce tvarované a dokreslené nevýraznou tužkou. Také si pořiďte kartáček, kterým si ho učešete a dodáte mu finální úpravu.

Než se do trhání obočí pustíte, podívejte se na ženy ve vašem okolí nebo v metru. Jak ho mají tvarované, vykreslené a nic se nemá přehánět. Přirozené obočí je základem pro upravenou tvář. Pokud si nevíte napoprvé rady, zajděte klidně ke kosmetičce, která vám určitě ráda poradí.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si bezbolestně vytrhat obočí a podpořit váš dokonalý vzhled