Menu
WomanOnly
Móda a styl

Jak si koupit boty, aby netlačily a nebolely z nich nohy

Adéla Beranová

Adéla Beranová

18. 8. 2017

Milujete boty, ale jen několik vašich úlovků opravdu slouží perfektně svému účelu? Ostatní trochu tlačí, jinde dřou nebo prostě nesedí? Je čas se naučit nakupovat boty nejen podle jejich dokonalého vzhledu, ale i podle správné velikosti, tvaru a účelnosti. Poradíme vám jak si jednoduše vybrat tu správnou obuv.

V botách trávíte celý den a mělo by se vám v nich proto chodit příjemně. Při nákupu nových bot se mnozí dopouští řady chyb, za které pak zaplatí minimálně nepříjemnými bolestmi nohou.

Pečlivě zkoušejte

Boty si v prvé řadě pořádně vyzkoušejte, nikoli vsedě, ale ve stoje. V opačném případě skončí vaše testování s nepřesnými výsledky. Váha chodila i jeho rozměr se musí v obuvi projevit naplno. I když na nákup máte málo času, vždy si vyzkoušejte obě boty, protože mnoho lidí má rozdílná chodidla.

Boty bez ponožek a atletická noha aneb když móda ohrožuje zdraví

Správná velikost není žádná věda

Zahýbej tím palcem,“ věta, kterou v dětství slyšelo během nákupu bot mnoho z nás a měli byste se jí dobře řídit. Vyberte si obuv, která je o půl centimetru větší, než je vaše velikost – právě tak, abyste mohli pohodlně zahýbat palcem. Zabráníte tím možné nepříjemné deformaci prstů.

Tip: Boty si kupujte v odpoledních hodinách, kdy jsou nohy po celém dni trošku oteklejší. Boty pak budou lépe sedět.

„Dbejte také na to, aby pata doléhala přesně na konec boty a nohy se nevyzouvaly. V obchodě se v nich několikrát dlouze projděte, ať máte jistotu, že opravdu sedí. Při zkoušení mějte na sobě ponožky nebo punčocháče podobné těm, které pak v botách chcete nosit,“ radí Veronika Sajdoková ze společnosti CCC.

Vložky do bot nejsou out!

Komfort si také zajistíte vhodnými vložkami do bot, které pomáhají redukovat pocení, ale působí i preventivně při potížích s plochými nohami. „Na trhu je velká nabídka vložek od antibakteriálních, gelových až po speciální vložky do dámských lodiček. V létě jsou praktické i gelové polštářky do žabek. Noha v nich neklouže a zabraňuje se oděrkám z meziprstového pásku,“ říká Veronika Sajdoková.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si koupit boty, aby netlačily a nebolely z nich nohy