Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Jak si nechat narůst dlouhé vlasy? Začněte s komplexní péčí

Redakce

Redakce

12. 6. 2014

Krásné a dlouhé vlasy jsou snem velkého množství žen. Velice dobře si uvědomujeme, že vlasy jsou naší ozdobou a velkým vábítkem pro muže. Co tedy dělat, když přes veškeré snahy naše hříva ne a ne dorůst? Existují tipy, které nám s tímto přáním o dlouhých vlasech pomohou?

Predispozice

Máte pocit, že zatímco vaší kamarádce za posledního půl roku narostly vlasy nejméně o 10 cm, vám sotva o 2 cm? Předně je důležité uvědomit si, že každý člověk je individualita a nese si s sebou genetické predispozice. Není proto vhodné pěstovat v sobě přehnaná očekávání, pokud vím, že moje maminka měla celý život vlasy sotva po ramena.

Každý z nás má určitý stupeň délky, kam vlasy dorostou a poté už tak enormně nepostupují. Přesto existují rady a tipy, díky kterým můžete vlasy ozdravit a pomoci jim k jejich růstu.

Zastřihávání

Nejprve je nutné si říct, že bez správné péče a ochoty věnovat svým vlasům trochu času se žádné výrazné výsledky nedostaví. Jednou z hlavních věcí, co se týče péče o vlasy, je pravidelné zastřihávání konečků, což je cca 5 milimetrů. Díky tomu zabráníme jejich třepení a dalšímu poškozování.

V průměru vlasy vyrostou zhruba 1 centimetr měsíčně. Neobávejte se toho, že neustálým zastřiháváním se konečného výsledku nikdy nedobereme. Shodneme se na tom, že není příliš atraktivní, když má žena sice dlouhé vlasy, ale viditelně poškozené.

Odpočinek a výživa

Dalším důležitým faktorem pro ozdravení vlasů je omezit či nejlépe zcela přestat používat všechny přístroje, které poškozují vlasy, jako jsou kulmy, žehličky, fény a jiné. V dnešní uspěchané době se to může zdát těžké, ale udělejte pro sebe a své vlasy kompromis a naordinujte si alespoň jednou, dvakrát týdně den bez těchto „pomocníků“. V tyto dny můžete své vlasy také odměnit přírodními vlasovými maskami, které si připravíte doma. Velkou škálu nenáročných receptů, naleznete na internetu.

Vlasy byste také měli co nejméně zatěžovat chemickými přípravky, jako jsou laky, tužidla a vosky. Dobrý tip je také koupit si přírodní hřeben s kančími štětinami.

Strava a vitamíny

Dnes už většina žen ví, že cokoliv sní, má vliv na jejich postavu a zdraví. U vlasů tomu není jinak. Je proto vhodné zaměřit se na výživovou skladbu našich potravin. Pokud máte pocit, že se vaše vlasy často mastí, omezte ve svém jídelníčku potraviny s velkým množstvím cukru, který způsobuje větší tvořivost mazu.

Pokud máte problém s vypadáváním vlasů, měli byste se zaměřit na to, zda nejste dlouhodobě ve stresu a zda nemáte nedostatek vitamínu skupiny B. Dobrým zdrojem „Béčka“ jsou např.: játra, tučné ryby, jogurty, vejce, celozrnné pečivo atd.

Obecně se dá říct, že je dobré se vyhýbat tučnému a nezdravému jídlu a více do jídelníčku zařadit ovoce, zeleninu a masa. Nezapomeňte také na pravidelný pitný režim. Pokud Vám nevadí větší investice, můžete si v některé lékárně zakoupit výživový doplněk, zaměřující se na vlasy, který dodá vašemu tělu chybějící vitaminy, minerály a stopové prvky.

Závěrem..

Je důležité obrnit se trpělivostí a při troše snahy se výsledky určitě dostaví. Pokud ne, pak už ke splnění snu může dopomoci jedině některá z umělých metod prodlužování vlasů. V dnešní době je všechno možné.

Ohodnoťte tento článek:
1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si nechat narůst dlouhé vlasy? Začněte s komplexní péčí