Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Jak si nezničit vlasy? Vyhněte se 8 nejčastějším chybám

Veronika Tichá

Veronika Tichá

8. 1. 2015

Vzhled je pro každou ženu určitě důležitý. Trávíme dlouhé hodiny na manikúrách, pedikúrách a jiných kúrách, utrácíme vysoké částky za kosmetickou a kadeřnickou péči. Krásné zdravé vlasy jsou velmi často tím prvním, čeho si muž na ženě všimne, takže si zakládáme na tom, abychom každý den vypadaly, jak kdybychom zrovna vyšly od kadeřníka. Ne všem se to ale daří i přes používání kvalitních značkových přípravků. Možná proto, že děláte 8 nejčastějších chyb, kterými si ničíte vlasy.

Fénování, kulmování a žehlení

Teplý vzduch zbavuje vlasy vody, ty jsou potom suché a snadněji se třepí, lámou a chybí jim lesk. Fénujte si vlasy chladnějším vzduchem a kulmy a žehličky na vlasy nepoužívejte nejlépe vůbec. Žehličkou na prádlo byste si vlasy asi nežehlily, tak proč si je ničíte žehličkou na vlasy, která funguje na stejném principu?

 Barvení

Permanentní barvy při častém barvení pronikají pod povrch vlasu a ničí jeho přirozenou strukturu. Chápeme, že s šedinami se nemusíte cítit nejlépe, proto používejte raději vymývatelné nebo přírodní barvy na bázi henny.

Vysoušení ručníkem

Dokonce i nesprávné sušení bez použití fénu vašim vlasům neprospívá. Ideální by bylo nechat vlasy vyschnout přirozeně, což ale není vždy možné. Používejte ručník vždy velmi opatrně a jemně, abyste vlasy nepoškodily, protože mokré jsou ještě náchylnější k lámání.

Pročesávání mokrých vlasů

Ten samý případ, mokré vlasy buď nečesejte vůbec, a nebo kvalitním dřevěným kartáčem.

Nošení culíků

Příliš utažená gumička nemůže vlasům přinést nic dobrého, je jen otázka času, kdy vám začnou padat nebo se lámat ve velkém. Pokud si potřebujete sepnout vlasy na sport nebo společenskou událost, zkuste problém vyřešit jinak, například textilní čelenkou, skřipcem nebo gumičkou bez kovového spoje, kterou nebudete tolik utahovat.

Příliš mnoho kosmetiky

Přemíra olejů, masek, tužidel, gelů a laků vlasy zatěžuje, ty se pak rychleji mastí a vypadávají. Méně je více, proto omezte používání těchto přípravků na minimum a raději navštivte častěji svého kadeřníka nebo investujte do kvalitního šamponu.

Nenošení pokrývky hlavy

Třeskuté mrazy nebo naopak přímé sluneční záření nemá dobrý vliv na nic, proč by tedy mělo ušetřit vaše vlasy.

Česání nevhodným hřebenem

Vlasy si nevědomky ničíme i při rozčesávání. Hřebeny vyrobené z tvrdého plastu bývají neohebné, proto vlasy vytrhávají a lámou. Pořiďte si kartáč z přírodních materiálů jako dřevo nebo štětiny, které vás nebudou tahat a vlasy si zachovají lesk.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si nezničit vlasy? Vyhněte se 8 nejčastějším chybám