×
WomanOnly

Jak si správně lakovat nehty: Naneste dobře všechny 4 vrstvy

Jak si lakovat nehty
Zdroj: Shutterstock.com

Ruce a nehty jsou vizitkou všech, převážně žen. Proto je důležité o ruce pečovat, aby vypadaly stále upravené a perfektní. Pomůžeme vám jak docílit dokonalého vhledu bez návštěvy salonu.

Před nalakováním nehty důkladně odlakujte a odmastěte mýdlem. Ještě než se pustíte do lakování, je vhodné upravit okolí nehtů. Kůžičku jemně zatlačte nejlépe pomerančovým dřívkem. Nikdy kůžičku nestříhejte. Suché a čisté nehty můžete začít lakovat.

První vrstva, kterou nanesete je podkladový lak neboli báze. Báze dodá nehtům potřebné vitamíny a zajistí, aby nehty byly hladké a rovné. Až podkladový lak zcela zaschne, můžete začít lakovat vybranou barvu. Přebytečnou barvu na štětci otřete o hrdlo, nenanášejte velkou vrstvu.

Jeden prst nalakujete maximálně třemi plynulými a souměrnými tahy. Vždy táhněte štětečkem od kůžičky ke špičce. První tah začíná uprostřed, tím zajistíte, že nejvíce laku bude ve středu. Vyvarujete se tak nalakování i kůže v okolí nehtu. Druhou vrstvu nechejte dokonale zaschnout a proveďte celý proces lakování barevného laku znovu.

Nyní máte nalakované celkem tři vrstvy. Pokud chcete, aby lak vydržel krásně lesklý a neloupal se, naneste čtvrtou vrstvu tzv. top coat neboli vytvrzovač. Přetažení laku v okolí nehtu otřete tamponem namočeným v odlakovači.

Tipy na lakování nehtů

  • Pokud lak zhoustnul, nelijte do něj odlakovač, ale tzv. Thinnery, kterou jsou běžně dostupné v drogerii. Stačí pár kapek dobře vmísit do hmoty. Nikdy však lakem netřepejte, ale poválejte lahvičku ve dlani. Při třepání vytvoříte bublinky, které nejen urychlují vyschnutí, ale přenáší se s lakem.
  • Po lakování otřete hrdlo lahvičky od přebytečného nánosu. Víčko bude lépe těsnit a prodloužíte tak životnost laku.
  • Laky skladujte v temnu a chladu, nikoliv v přetopené koupelně.
  • Pro urychlení schnutí laku můžete použít mráz. Ledová voda nebo v zimě vystrčení rukou z okna opravdu funguje. Naopak teplo nepomáhá, takže fénovat nezkoušejte.
  • Pro optické prodloužení a zúžení nehtu, naneste barevný lak pouze doprostřed.
  • Pro tmavé odstíny jsou vhodné kratší nehty. Majitelky dlouhých nehtů by měli zvolit spíše neutrální barvy nebo perleť.
  • Po nalakování všech vrstev, nechte nehty zaschnout půl hodiny. Jen tak máte jistotu, že si své dílo nezničíte.

2.5/5 - (2 votes)
2.5/5 - (2 votes)


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*