Menu
WomanOnly
Krása

Jak si správně odlíčit oči radí britská kosmetička Hollywoodu

Adéla Beranová

Adéla Beranová

23. 1. 2014

Špatně odlíčené oči nezachrání druhý den ani sebelepší makeup, myslí si britská kosmetička a stylistka Lisa Eldridge. Žena, která líčí hvězdné ženy Hollywoodu tvrdí, že ke správnému odličování očí je potřeba notná dávka trpělivosti a citu.

 

Málokterá z nás vyrazí na večírek nenalíčená, to se zdá jako sci-fi. Ale smývání makeupu po návratu vypadá často jako trest za to, že chceme vypadat dobře. Zanedbat ho se ale nevyplácí. Neodlíčenýma očima si můžete přes noc přivodit i zánět spojivek.

Základem je kvalitní kosmetika

Odličování se netýká jen večírkového makeupu, mělo by být automatickou součástí našeho každodenního večerního rituálu. Stejně jako třeba čištění zubů.

Základem je samozřejmě kvalitní kosmetika. “Vybírejte nejlépe přírodní produkty, které jsou určené i pro odličování voděodolných líčidel,” radí Lisa Eldridge. S takovými bude snadné třeba i  odstraňování umělých řas.

Při odličování očí používejte co nejjemnější vatové tamponky, na které nanesete dostatečné množství odličovacího přípravku. “V žádném případě nedrhněte oči silou,” varuje odbornice. Ideální je přiložit tamponky na oči a nějakou dobu nechat přípravek působit. Pak už jen stačí opatrnými a jemnými tahy řasenku a ostatní líčení setřít. Postup opakujte s dalším čistým tamponkem, dokud nejsou oči naprosto čisté.

Neodlíčené oči ohrožují vaše zdraví

Špatně nebo vůbec neodlíčené oči přes noc trpí. Navíc můžou nánosy řasenky a dalšího líčení způsobit nepříjemné pálení či svěděni a můžou vést dokonce i k zánětům spojivek a dalším vážnějším problémům. Nejde tedy zdaleka jen o estetiku.

Navíc neodlíčené oči jsou ráno unavené, opuchlé a nový den už nezachrání ani sebelepší krycí kosmetika či jiné přípravky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si správně odlíčit oči radí britská kosmetička Hollywoodu