Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Jak si správně sušit vlasy? Jen zdravé vlasy vypadají krásně

Redakce

Redakce

19. 1. 2014

I na první dojem samozřejmé úkony jako je mytí či sušení vlasů mají velký vliv na jejich celkovou kvalitu. Proto v péči o vlasy dbejte  i na takovéto drobnosti. Jak si tedy vlasy vysušit, aby nedocházelo k jejich ničení?

Správné mytí vlasů

Krokem číslo jedna v péči o vlasy a vlasovou pokožku je správné mytí vlasů. Většina z nás už nad tím ani nepřemýšlí, prostě vymačká šampon do vlasů a drhne. To však není ten nejlepší způsob, pokud chcete mít zdravě vypadající vlasy.

V prvních minutách procedury mytí vlasy jen opláchněte vlažnou vodou a tím vyplavte většinu usazených nečistot. Pak teprve vezměte malé množství šamponu a jemně jím masírujete pokožku hlavy. Dále použijte regenerační přípravky, jak jste zvyklá.

Jak na mastné vlasy? Zatočte s nimi jednou pro vždy

Nejdůležitějším krokem je však spláchnutí vlasů co nejstudenější vodou. Tento krok má velký význam, protože při namočení vlasů v horké vodě se jejich struktura rozevře a tím do sebe vpraví všechny ty dobré látky, které jí poskytujeme skrze regenerační péči. Studená voda vlasovou strukturu opět uzavře a tím se do ní vpraví i ty obnovující látky a hlavně se zabrání následnému krepatění vlasů.

Šetrné vysoušení

Když jsou vaše vlasy mokré ze sprchy, v žádném případě je nedrhněte ručníkem. Místo toho je do něj zabalte a nechte je v turbanu pár minut, aby ručník vysál přebytečnou vlhkost z vlasů.

TIP: Místo obyčejného ručníku, můžete svým vlasům poskytnout luxus v podobně vysoce savého mikroaktivního ručníku, který má schopnost pojmout mnohem více tekutiny než běžný ručník.

Po pár minutách v tomto zábalu vlasy vybalte a naneste do nich regenerační sérum. Vlasy nechte v ideálním případě uschnout přirozeně bez použití fénu. Pokud přece jen hodně spěcháte, naneste nejdříve na vlasy ochranný sprej proti tepelnému poškození a fén místo na vysokou teplotu nastavte na studený nebo vlahý vzduch. Úprava bude sice trvat o trochu déle, ale poškození bude výrazně menší než při vystavování vlasů vysokým teplotám. V žádném případě ale nepoužívejte žehličku na vlasy, pokud jsou vlasy ještě vlhké.

RADA: Nepoužívejte moc stylingových a regeneračních přípravků naráz. Velké množství těchto produktů vlasy zbytečně zatěžuje a dochází k jejich rychlejšímu maštění a také k objemu tímto moc nepřispějete.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si správně sušit vlasy? Jen zdravé vlasy vypadají krásně