Menu
WomanOnly
Krása

Jak si správně vybrat holicí strojek? Záleží hlavně na břitvě

Redakce

Redakce

10. 5. 2014

Poradíme vám, jak správně vybrat holítko, aby holení bylo co nejsnazší a nejšetrnější k pokožce.

 

Méně není vždy více

Základní pravidlo, jak správně vybrat holítko je, aby bylo dostatečně ostré. Pokud tomu tak není, může dojít k zadrhávání chloupků za holítko, tím se napne lůžko chloupku, který posléze může zarůstat, což není nic příjemného. Proto volte holítka se třemi a více břity, které vám holení velmi usnadní.

Ze stejného důvodu nezapomeňte hlavici či celé jednorázové holítko pravidelně vyměňovat. Minimálně jednou za dva týdny, abyste si vždy byla jistá, že máte po ruce kvalitní a dostatečně ostrou pomůcku.

Ostré jako břitva

Rozhodujete se mezi jednorázovými a vyměnitelnými holicími strojky? V podstatě mezi nimi není žádný rozdíl až na to, že vyměnitelné strojky mají propracovanější design a držátko je většinou hezky ergonomicky upravené, což jistě přispívá ke komfortnosti holení, ale jinak na tom příliš nezáleží. Nejdůležitější, jak již bylo zmíněno, jsou břity. Proto klidně volte jednorázová holítka, která jsou cenově dostupnější, ale dbejte na to, aby byly kvalitní a měly dostatečný počet ostrých břitů.

Hydratace bez legrace

Při holení se mimo chloupků z pokožky nohou seškrabávají také odumřelé buňky a dochází k tomu, k čemu používáte peeling, tedy k exfoliaci. Je důležité, aby vaše pokožka byla dostatečně hydratovaná po holení, ale i při něm. Vyberte si takové holítko, které obsahuje zvlhčující pásek, který pokožku zvláční a holení pak bude snažší a prospěšnější pro vaši kůži.

Místo gelu mýdlo?

Chystáte se oholit si nohy, ale zrovna vám došel gel na holení, tak saháte pro obyčejné mýdlo nebo sprchový gel? Tu ruku zase stáhněte, protože to není dobrý nápad. K holení zásadně používejte prostředky, které jsou k tomu účelu vyrobené, tedy gely nebo pěny. Tyto produkty vaší pokožku zvláční a chloupky připraví na holení. Na rozdíl od srchových gelů nebo mýdel, které obsahují látky, které mohou strojek zanášet a zadrhávat a tím se budou zadrhávat i vaše chloupky a dojde k podráždění pokožky.

Když je už opravdu nouze a vy nemáte doma ani kapičku gelu na holení sáhněte po kondicionéru na vlasy, který obsahuje výživné látky a holítko po něm lehce sklouzne.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si správně vybrat holicí strojek? Záleží hlavně na břitvě