Menu
WomanOnly
Móda a styl

Jak si správně vybrat plavky? Letos se můžete na pláži cítit opravdu dobře

Adéla Beranová

Adéla Beranová

1. 7. 2017

Ať už jste se celý rok trápila v posilovně nebo ne, správně vybrané plavky hrají u plážového vzhledu zásadní roli. Jejich správný střih dokáže vykouzlit krásnější postavu bez náročných diet. Při výběru plavek je potřeba si hlavně uvědomit své přednosti a nedostatky a s těmi potom pracovat. 

Plavky a chlapecká postava

Už z označení je jasné, že se jedná o postavu s úzkými boky a malým poprsím. Ženám s touto postavou budou slušet plavky s menší nohavičkou, ale mohou volit téměř ze všech tvarů spodních dílů. Svou pozornost by však měly zaměřit na vrchní díl.

„Pro optické zvětšení objemu poprsí sáhněte po plavkách s třásněmi, volánky a velkými vzory. Výhodou chlapecké postavy je, že můžete zvolit jak podprsenku se šňůrkami, tak i bez ní. Asymetrické plavky v celku jsou také vhodné,“ říká Monika Janotová, módní odbornice Gate.

Jak si vybrat plavky

Zdroj: Gate

Postava typu jablko

Ženy s touto postavou se pyšní štíhlími nohami a větším poprsím, mají však tendenci přibírat na břiše. Máte-li větší bříško, sáhněte po stahovacích plavkách v celku, které budou mít kostice v podprsence, nebo jen zvolte spodní díl s vyšším lemem.

U většího poprsí vždy dbejte na jeho správnou podporu, kostice a silnější ramínka jsou základ. Vyhněte se módnímu zavazování za krk, ušetříte si tak bolesti šíje.

Tip: „K plavkám dnes neodmyslitelně patří i doplňky, jako jsou parea, šátky, které si můžete uvazovat na několik způsobů či ponča z lehkých materiálů a propínací košile,“ dodává Monika Janotová z Gate.

Přesýpací hodiny

Adorovaný tvar postavy, kterou se pyšnila Marilyn Monroe, a který je považovaný za ideál krásy, její štíhlý pak a výrazné boky by chtěla snad každá z nás. Pokud máte to štěstí a vypadáte přesně jako přesýpací hodiny, budou vám jak retro plavky s větším spodním dílem, tak i plavky se šňůrkovým zavazováním na bocích. Sexy budete také v černých jednodílných plavkách.

Plavky, 1299,- Kč. Zdroj: AspenPR.cz

Plavky, 1299,- Kč. Zdroj: AspenPR.cz

Typ hruška

Jedna z nějběžnějších ženských postav se vyznačuje štíhlým bříškem, ale širšími boky a stehny, na kterých také nejčastěji přibírá. Při výběru plavek volte spodní díl s vyšším lemem a větším vykrojením, opticky vám prodlouží nohy. Vrchní díl plavek by měl mít vždy zavazování za krk, rozšíříte si tak ramena a zharmonizujete celý vzhled. Této postavě příliš nelichotí plavky v celku.

Typ postavy hruška: jak konečně zhubnout?

Zdroj: Gate

Zdroj: Gate

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si správně vybrat plavky? Letos se můžete na pláži cítit opravdu dobře