Menu
WomanOnly
Krása

Jak si správně změřit obvod pasu a další tělesné míry?

Adéla Lišková

Adéla Lišková

10. 10. 2016

V dnešní době si již můžeme snadno doplnit šatník nákupy na internetu. Nevýhodou je ovšem to, že si oblečení nemůžete vyzkoušet a s velikostí se tak často nemusíte trefit. I proto se hodí znát své míry. Jak si správně změřit obvod pasu a další tělesné míry? S naším jednoduchým návodem to zvládnete sami doma.

Jak změřit obvod pasu a boků

Obvod pasů a obvod boků jsou asi nejčastější míry, které ženy potřebují znát. Využijete je zejména tehdy, pokud si kupujete společenské šaty. Nezbytné jsou samozřejmě v případě, že si je necháváte šít na zakázku. Jak se tedy správně změřit? Připravte si krejčovský metr a jdeme na to!

Jak správně změřit obvod pasu

Ještě než se začnete měřit, svlékněte se do spodního prádla – jen tak je možné dosáhnout co nejpřesnějších výsledků. Je rovněž důležité stát vzpřímeně, mít uvolněné břicho a přirozeně dýchat.

Poté již můžete přistoupit k samotnému měření obvodu pasu – na pomoc si vezměte stužku, kterou si obmotáte pas. A kde přesně máme pas? Pas se nachází v polovině mezi vrcholem kosti kyčelní a spodním okrajem posledního žebra. Standardně jde o nejužší část trupu.

Jak změřit obvod v pase se stužkou

Stužku si tedy obmotejte kolem pasu, a to těsně. Dále si zaznačte délku, kterou jste použili. Poté už jednoduše inkriminovanou délku změříte krejčovským metrem. Bude se vám tak pracovat lépe než v případě, že byste si kolem pasu obmotávali přímo krejčovský metr. Navíc takto dosáhnete mnohem přesnějších výsledků měření. Tento trik se stužkou můžete využít i u měření takřka každé tělesné míry, ať už jde o obvod boků, břicha, hrudníku či třeba krku.

Jak správně změřit obvod boků a stehen

Zatímco obvod pasu byste měli měřit v nejužším místě svého těla, u měření obvodu boků je to přesně naopak. Měřte jej v nejširší části hýžďového svalstva, respektive přes jeho největší vyklenutí. I zde je důležité, abyste stáli vzpřímeně a v místě měření na sobě neměli žádné oblečení. Stehno měřte v mírném rozkročení pod rýhou hýžďového svalstva kolmo na osu končetiny.

Jak změřit obvod břicha a hrudníku

Další tělesnou mírou, kterou byste mohli potřebovat změřit, je obvod břicha. Při tomto je nutné uvolnit břicho a rovněž přirozeně dýchat. Poté břicho změřte v linii pupíku.

Pokud potřebujete změřit obvod hrudníku, je důležité zaujmout vzpřímený postoj. U žen se obvod hrudníku měří přes nejvyšší bod prsů. U mužů je to však jinak – dotyčný by měl nejprve zatnout svalstvo a co nejvíce se nadechnout. Poté by se měl změřit obvod hrudníku co nejvýše v linii podpaží.

Ohodnoťte tento článek:
2,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si správně změřit obvod pasu a další tělesné míry?