×
WomanOnly

Jak si vybrat kulmu na vlasy? 5 věcí, na které při výběru pamatujte

Zdroj: Shutterstock.com

Před tím, než se pustíte do kulmování vlasů, ujistěte se, že máte tu správnou kulmu. Právě její výběr na celém procesu kulmování to nejdůležitější. Podívejte se, na co si při výběru dát pozor.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Na velikosti záleží

První věc, která by vás při výběru kulmy měla zajímat, je velikost její hlavice. Záleží pouze na vás, jakého efektu chcete docílit. Pokud toužíte po velmi kudrnatých vlasech, v obchodě sáhněte po úzké hlavici. Naopak jestli chcete docílit rozevlátého beach looku, ideální bude hlavice s širším průměrem.

Na jakou teplotu kulmu nažhavit?

Další velmi zásadní kritérium výběru kulmy je její nastavení teploty. Ta pravá kulma pro vás by měla nabídnout více teplotních poloh, díky kterým budete lehce kontrolovat její nažhavení, a tím i konečný efekt účesu.

Pokud máte jemnější vlasy, ideální teplota pro je kolem 180 stupňů. Jestli vaše vlasy zvládají vysoké teploty bez většího ničení, nemusíte se bát kulmu nastavit na 200 až 300 stupňů. Pamatujte si ale, že nikdy nepřekračujte teplotu 400 stupňů, jelikož ta vlasy zničí.

Materiál hlavice

Pokud přemýšlíte nad tím, jaký zvolit materiál hlavice, už dále neváhejte. Sázkou na jistotu je ta keramická. Tento materiál má hned několik výhod. Snad tou největší je fakt, že tento materiál bude vaše vlasy ničit nejméně, jelikož teplo propouští jednotlivými vlasy postupně. Na rozdíl od například kulmy z turmalínu.

Nakupte si tu správnou kosmetiku

Nákup kulmy není ta jediná investice. Dále musíte také počítat s nákupem vlasové kosmetiky. Nutností je protektor vlasů proti vysokým teplotám, který můžete používat nejen při kulmovaní, ale také při žehlení nebo fénování vlasů. Samozřejmostí je také tužidlo a lak na vlasy, díky kterým vám účes vydrží delší dobu.

I kulma potřebuje péči

Nezapomeňte, že i kulmu musíte čas od času čistit. Jelikož při kulmování používáte vlasovou kosmetiku, aspoň jednou do týdne hlavici kulmy vyčistěte. Ve většině případů vám k tomu bude stačit vlhký ubrousek.

Pokud však máte na hlavici kulmy zaschlé šupinky, například od tužidla na vlasy, investice do speciálního čistidla bude nevyhnutelná. Toto čistidlo na kulmy seženete na internetových obchodech za cenu kolem 500 korun.2 Komentáře Jak si vybrat kulmu na vlasy? 5 věcí, na které při výběru pamatujte

  1. Při výběru kulmy se podívejte, jakým regulačním tlačítkem kulma disponuje.
    U levnějších typů se pravděpodobně setkáte pouze s označením „vyšší“ a „nižší“ teplota a podobně.
    Dražší modely už vás nechají si vybrat přesnou teplotu nahřátí podle typu vašich vlasů. Vhodné je se dívat po kulmě s LCD displejem a přesném digitálním nastavení teploty

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*