Menu
WomanOnly
Krása

Jak si vybrat kvalitní rtěnku za málo peněz? Tady je pár tipů

Redakce

Redakce

17. 11. 2013

Znáte to, přijdete do drogerie s úmyslem koupit si nějakou hezkou barvičku na rty. Přistoupíte k regálům, začnete si dělat vzorky na hřbet ruky, za chvíli je ruka celá pomalovaná všemi možnými barvami, ztratíte se v tom a odcházíte s nepořízenou. Jak tomu předejít?

Rozhodněte se předem

Není nic horšího než přijít do drogerie a nechat se zlákat obrovským výběrem, obzvlášť když jsou ceny tak nízké. Tady je pěkná růžová, tamhle jste objevila úžasnou rudou a hned vedle neodolatelnou vínovou. Takhle to nejde. Buď vám dojde trpělivost a nic nekoupíte, nebo koupíte všechny tři a pak si to budete vyčítat.

Koukněte do kosmetické taštičky, šuplíku nebo kamkoliv jinam, kde skladujete kosmetiku, a popřemýšlejte, který odstín vlastně chcete do své sbírky přidat. Okruh vámi hledaného výrobku se v tu chvílí dost zúží a tím se zvětšuje šance, že si něco vyberete.

Jak poznat kvalitní rtěnku

Rozhodnete se například pro odstín do oranžova. Teď už tedy víte, pro co jdete, a můžete začít vybírat. Přebíháte od značky ke značce a děláte si šmouhy na ruku. Na ruce se ale všechny vlastnosti rtěnky neprojeví, vidíte pouze odstín a jeho pigmentaci – výraznost.

Co se týká právě pigmentace, neplatí pravidlo, že kvalitní rtěnka musí mít hodně výraznou barvu. Někdy jsou rtěnky dělané spíš na bázi balzámu nebo lesku a barva je tím potlačena. Platí ale, že když už má rtěnka výraznou barvu, musí na rtech dlouho vydržet.

Důležité je pro rtěnku také výživa nebo hydratace. V žádném případě by neměla vysušovat rty, drolit se nebo se nerovnoměrně nanášet (dělat fleky).

Červená rtěnka: jak vybrat správný odstín podle barevného typu pleti?

To všechno bohužel podle vzorku na ruce nepoznáte. Naštěstí jsou ale v drogerii většinou k dispozici různé ubrousky a tamponky. Vezměte tedy jeden kapesníček, setřete ze rtěnky kvůli hygieně jednu vrstvu a směle si rty namalujte.

Ihned poznáte, jak se rtěnka při nanášení chová. Pokud úspěšně projde testem rovnoměrného nanášení, můžete začít zkoumat, je-li spíš sušší nebo krásně krémová. Některé rtěnky ale umí klamat, působí nejprve krásně vláčně, ale po hodině vám vylezou všechny vrásky na rtech. Takže pokud to nechcete riskovat, zkuste se jít někam projít a nechat rtěnku chvíli působit.

Chcete-li výrazně pigmentovanou rtěnku, vřele doporučuju se jít najíst. Pokud po jídle na rtech barva zůstane (alespoň z poloviny), s čistým svědomím se vraťte do drogerie a kupte ji.

Nezapomeňte na tužku na rty

Když zůstaneme u těch výrazných rtěnek, nezapomeňte si k ní pořídit i tužku na rty ve stejné barvě. Hodně pigmentované rtěnky, i ty kvalitní, mají vlastnost se po krajích rozpíjet, což dělá nehezký efekt. Uděláte tak lépe, když si rty orámujete tužkou a zvýrazníte tak přesné okraje rtů.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si vybrat kvalitní rtěnku za málo peněz? Tady je pár tipů