Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak si vybrat mikrovlnnou troubu? Projděte si našich 7 parametrů

Markéta Pešková

Markéta Pešková

7. 12. 2013

Mikrovlnná trouba patří mezi spotřebiče, kterých na nás chrlí obchody obrovské množství. Jak si ale vybrat tu správnou, která bude odpovídat našim potřebám. Pojďme se podívat, dle čeho se můžeme rozhodovat.

Způsob umístění mikrovlnné trouby

Mikrovlnku můžete položit na nějakou plochu, např. kuchyňskou desku či polici, nebo ji zavěsit pod linku či do kuchyňské linky zakomponovat. Dle umístění se tedy jedná o mikrovlnky vestavné, závěsné či volně stojící. Při rozhodování, kam troubu umístíte myslete především na vaší bezpečnost a pohodlí. Pokud jste menšího vzrůstu, vyvarujte se mikrovlnce ve větší výšce, hrozí tak např. opaření, až budete vyndavat horkou polévku apod.

Také zvolte vhodný způsob otevírání dvířek, aby vám otevírání nic nepřekáželo, jako třeba zeď či jiná část linky. Výklopná dvířka opět mohou být ve větší výšce velmi nepraktická. Pokud se rozhodnete pro mikrovlnnou troubu vestavnou, počítejte s tím, že si za ní připlatíte. Vestavné mikrovlnné trouby začínají zhruba na 7.000 korunách, častěji se ale pohybují kolem 10.000 korun.

Jak vybrat digestoř: Pomůžeme vám se vyznat v odsavačích par

Velikost mikrovlnné trouby

Velikost volte na základě dvou úvah. První z nich jsou možnosti vaší kuchyně. Pokud např. chcete troubu vestavnou, určitě si zkontrolujte, aby se vám do skříňky vešla. Druhý aspekt je, k čemu všemu chcete mikrovlnku používat. Někteří lidé v ní vaří či pečou. V takovém případě se poohlédněte po co největší. V případě, že vám stačí pouze na ohřev jídla, vystačíte si z mikrovlnkou o objemu kolem 14 litrů.

Funkce mikrovlnky

Také si ujasněte, jaké všechny funkce byste rádi využili. Nejčastější volbou je např. gril, ale některé přístroje umí i více. Volbu vám může usnadnit, jak vyspělé přístroje máte v kuchyni. Pokud už máte klasickou troubu s funkcí grilu, může být gril v mikrovlnce zbytečnou záležitostí.

Výkon mikrovlnky

Pokud chcete, aby mikrovlnka ohřívala opravdu rychle, což je také její účel, určitě se podívejte na parametry výkonu, a to jak klasického ohřevu, tak grilu. Dobrý výkon je 1.000 Wattů a více. Mikrovlnky s nižším výkonem budou ohřívat výrazně pomaleji.

Energetická náročnost

V dnešní době je už sice většina trub velmi úsporných, ale některé jsou přeci jen ještě úspornější.

Způsob ovládání

Zamyslete se nad tím, jak je ovládání náročné. Pokud ji zvolíte jako dárek pro staršího člověka, volte s co nejjednodušším a nejpřehlednějším systémem.

Design

Design mikrovlnné trouby se může některým zdát nepodstatný, ale pokud máte nějak laděnou kuchyň, určitě vás potěší, pokud se mikrovlnka stane nejen výborným pomocníkem, ale i pěkným doplňkem, který vaši kuchyň dotvoří. Vybírat můžete například podle barev, ale setkáte se i s troubami atypických tvarů apod.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si vybrat mikrovlnnou troubu? Projděte si našich 7 parametrů