Menu
WomanOnly
Móda a styl

Jak si vybrat plesové šaty? Střih volte podle typu vaší postavy

Redakce

Redakce

21. 2. 2013

Plesová sezóna je v plném proudu a vy přemýšlíte, v jakých šatech budete za hvězdu večera? Poradíme vám, jak vybrat a s čím sladit ty pravé.

Z chladného zimního večera, který láká k tomu, abyste se zabalily do peřin a sledovaly oblíbený film či seriál, vás může vytrhnout právě ples. Plesová sezóna je v plném proudu, mezi podobné události patří také firemní večírky, na které se každá žena připravuje o trochu důkladněji než na páteční večer protančený v baru.

Šaty si vybírejte podle typu vaší postavy

Při výběru šatů je první věcí, na kterou byste měly brát ohled, především postava. Buďte k sobě soudné a vybírejte si šaty, které zakryjí nedostatky a naopak vyzdvihnou přednosti. Pokud vás trápí větší bříško, můžete naopak zvýraznit oblast hrudníku. Jestli nepatříte mezi majitelky výstavního hrudníku, zaměřte pozornost na nohy, kterou získáte pomocí rozparku.

Je třeba si uvědomit a popřemýšlet, jestli se lépe cítíte v šatech až na zem, či spíše ke kolenům. Ačkoliv je trend věci zkracovat, šaty těsně pod hýždě se na událost jako je ples úplně nehodí. Ani byste neměly příliš odhalovat prsa, decentní a jemný výstřih vám zajistí, že se nedostanete do situace, kdy se při každém pohybu na tanečním parketu nebudete muset ujišťovat, zda jsou vaše prsa stále na stejném místě.

Vystajlujte váš look vhodnými doplňky

K šatům patří také doplňky, obuv, úprava vlasů i make-upu. Pokud jste milovnicí výrazného make-upu, rozhodně uberte při výběru doplňků a zvolte pouze jemné a nenápadné náušnice či náhrdelník. Když zvolíte jemnější, ač večerní líčení, můžete se pustit do experimentů s doplňky – prsteny, náramky, řetízky, brožemi, vlasovými aplikacemi či náhrdelníky.

Podpatky k plesům patří stejně tak jako psaníčko. Optického zeštíhlení docílíte vysokými podpatky, ale držet se při zemi při volbě balerín také není trefa vedle.

Ať už zvolíte šaty dlouhé, nebo krátké, rozevláté, či ležérní, barevné, černé, make-up divošky nebo princezny, mějte vždy na mysli, že účelem plesů je se pobavit a cítit se dobře, proto buďte vždy hlavně sama sebou!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si vybrat plesové šaty? Střih volte podle typu vaší postavy