Menu
WomanOnly
Šperky a módní doplňky

Jak si vybrat šperky, které budete milovat navždy

Hledáte šperk, který by vyjadřoval vaši osobnost? Vybrat si správný šperk není tak jednoduchá záležitost.

Správný šperk nemusí být jen doplněk, který občas vytáhnete se šperkovnice, když máte zrovna chuť jej trochu „provětrat“. Může se stát součástí vaší osobnosti, kouskem, který budete milovat a nosit jej při každé možné příležitosti. A jak si vybrat ten správný?

Jaký je váš styl?

První, na co byste se měli zaměřit je identifikace vašeho stylu. Jste sportovní typ, nebo romantická duše? Dáváte přednost praktičnosti nebo naopak milujete tisíce drobných maličkostí, které sice k ničemu nejsou, ale dělají vám radost? A koresponduje váš styl s vaším šatníkem?

Pro začátek je to hodně otázek, ale pomohou vám vyznat se v tom, co od takového šperku vlastně očekáváte. A při nákupu dražších věcí, kterými šperky bezesporu jsou, je dobré si věci předem promyslet. Jinak můžete snadno podlehnout nákupní horečce, při které si koupíte věc, která vám v tu chvíli připadá naprosto skvělá a dokonalá. Nicméně pak leží léta v šatníku nebo v zásuvce a vy v podstatě nikdy nepoužijete.

I proto je dobré si nejprve ujasnit, jaký je váš styl, a co by měl šperk, který si chcete koupit, vyjadřovat.

Současné šperky versus klasický design

Máte ve svém stylu jasno? Pak pojďme k dalšímu kroku. Promyslete si, jestli se budete dívat po klasických špercích, které jsou obvykle decentní, jednoduché a elegantní, nebo jestli se zaměříte spíše na současnou tvorbu. Ta je mnohdy extravagantní, kombinuje neobvyklé materiály a samozřejmě také podléhá aktuální módě.

Obojí má své pro i proti. Klasické šperky dodávají svému nositeli určitou vážnost, eleganci a decentnost. Na druhou stranu moderní šperky jsou odvážné a inovativní. I to by mělo korespondovat s vaším stylem a náhledem na život. Pokud si budete například vybírat prsten pro denní nošení, zvažte, v jakém prostředí se pohybujete a jaký dojem chcete šperkem udělat.

Ať už víte, co chcete, nebo hledáte inspiraci, vyzkoušejte prstynek.com. Je to vyhledávač šperků, který vám umožní objevovat položky od různých návrhářů a výrobců na jednom místě. Najdete v něm sekce pro prsteny, náušnice, náramky, náhrdelníky a další doplňky, takže snadno naleznete to, po čem vaše srdce touží.

Šperk pro každodenní nošení nebo příležitostné použití

Šperky pro každodenní nošení jsou obvykle praktické. Nemají ostré hrany, jsou menší a nepřekáží svému majiteli v pohybu nebo při práci. Jedním ze zástupců těchto šperků jsou například snubní prsteny. Jsou hladké, nenápadné, ale tím, na kterém prstě je máte, dáváte jasně najevo, co znamenají.

U šperků pro příležitostné použití můžete popustit uzdu fantazii. Vhodný šperk například na party nebo na večírek, rozhodně nemusí být nenápadný. Naopak, mnohdy dodává outfitu šmrnc a je velmi výrazný.

Šperky se zvláštním významem

Kapitolou sama pro sebe jsou šperky, ke kterým máte citový vztah. prsten po mamince nebo babičce, přívěšek k výročí, rodinné dědictví. tyto šperky mnohdy neodpovídají vašemu stylu, ale vy je přesto milujete a nosíte je tak často, jak to jen jde. Co na tom, že k teniskám, džínám a tílku máte rubínový prsten po prababičce? Tyto šperky jsou stylové samy o sobě a rozhodně si vaši lásku zaslouží.

Co určuje hodnotu šperku?

I zde je ve hře mnoho faktorů. Kvalita zpracování, renomé návrháře, obchod, kde šperk kupujete. Nicméně nejdůležitějším faktorem je obvykle materiál, ze kterého je šperk vyroben. Cenou se od sebe liší stříbro, zlato i platina. Za jinou cenu dostanete synteticky vyrobený diamant a za cenu naprosto odlišnou diamant pravý. Můžete mít šperk osázený minerály, nebo drahými kameny. A často najedete zajímavé kousky vyrobené i z chirurgické oceli.

V podstatě na jedné straně spektra je stříbro se syntetickými kameny nebo zirkony a na druhé straně jsou diamanty nevyšší kvality doplněné zlatým či platinovým lůžkem.

Ale ani ten nejdražší šperk nemusí být ten, který vám rozbuší srdce. Šperk, který budete milovat navždy by vám měl poskytnout něco víc. Obvykle jej poznáte na první pohled a budete mít naprosto jasno.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si vybrat šperky, které budete milovat navždy