Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Jak si vybrat správný diář aneb zorganizujte si svůj čas

Redakce

Redakce

25. 10. 2013

V dnešní době je čas velmi vzácný. Proto je důležité ho umět správně naplánovat. K tomu vám pomůže diář. Ovšem není diář jako diář. Jak vybrat správný diář? To vám poradíme v následujícím článku.

Nestíhání, neplnění termínů a slibů, pozdní příchody atd.  pocházející ze špatné sebe-organizace. Není diář jako diář. Je hezké, že dostanete zdarma diář k časopisu, v práci nebo jako dárek od blízké osoby. Otázkou je, zda vám takovýto diář vyhovuje. Ideální je, vybrat si diář přímo na míru.

Správný výběr diáře

Při výběru diáře většinu z nás zajímá cena. Určitě je to nezanedbatelný ukazatel, ale neměl by být nejdůležitější.

Velmi důležitý faktor je provedení diáře Volíme diáře dle kalendária(měsíční, týdenní, denní), orientace(na výšku, na šířku) a obsažených informací (bez časové osy dne, s časovou osou dne, s prostorem na poznámky a úkoly dne).

Kromě vnitřního provedení na nás při výběru působí celkového provedení. Zda se jedná o obyčejné papírové malé diáře do kapsy, knižně vázané diáře nejrůznějších typů a velikostí, nebo manažerské/kancelářské diáře s kroužkovou vazbou a prostorem pro uchování řady informací, které bývají potažené kůží.

Tento výběr je otázka preferencí. Každému vyhovuje něco jiného, ale takovým hlavním ukazatelem bývá provedení kalendária. Což se dostáváme k dalšímu bodu. Při volbě správného diáře promyslete, k jakým účelům, jak často a kde všude ho budete využívat.

Jste na mateřské nebo máte práci v terénu? Potom je pro vás ideální pomocník malý a lehký diář. Ale pozor! Nesmí mu tyto vlastnosti ubírat na obsahu. I když jsou dámské kabelky nafukovací, berte v úvahu její velikost. Velký kancelářský diář asi nebude ideální volba.

Při výběru diáře neopomeňte skutečnost, že diář vás bude reprezentovat pokaždé, když budete organizovat svůj čas. Proto volte barvu a materiál diáře tak, aby vypadal od ledna do prosince stále skvěle. Ideální jsou neutrální ne úplně světlé barvy, s kterými bude ladit většina outfitu.

I když většina z nás chce oddělovat pracovní život od soukromého, je praktičtější vlastnit pouze jeden diář pro obě funkce. Budete tak mít lepší přehled o tom co vás čeká v nadcházejících dnech v práci i v soukromí ať už jste kdekoliv.

Nenechte nikoho jiného, aby za vás řídil váš drahocenný čas. Každý rok máte 8760 hodin na naplánování, a záleží pouze na vás jak ty hodiny využijete.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si vybrat správný diář aneb zorganizujte si svůj čas