Menu
WomanOnly
Šperky a módní doplňky

Jak sladit snubní prsten se zásnubním prstenem?

Zdobí váš prsteníček třpytivý šperk, který se bude po vašem velkém dni muset o své místo rozdělit s dalším prstýnkem, tentokrát tím snubním? Výběr prstenů je jednou z nejoblíbenějších a nejdůležitějších částí svatebních příprav. Přečtěte si pár tipů, jak vybrat k zásnubnímu prstenu takový snubák, který ho nezastíní, nesebere mu krásu a lesk a společně vytvoří dokonalou dvojici. Na co si dát pozor a podle čeho prsteny vybírat?

Souznění tvaru i velikosti

K výběru zásnubního prstenu obvykle nemáme co říct, jelikož je jeho koupě většinou tajnou akcí ze strany budoucího ženicha, ale při výběru snubního prstenu už jsou přítomni oba snoubenci. Pokud se rozhodnete nosit ke snubnímu prstenu dál i ten zásnubní, což je v poslední době často vídanou záležitostí, je třeba vybírat snubní prsteny tak, aby se ten nevěstin stylově netloukl se zásnubním. Dbát je potřeba zejména na to, aby měly prsteny podobnou šířku i tvar hran. V opačném případě by prsteny společně nemusely tvořit vizuálně tak sehranou dvojku. Už dávno neplatí, že se barvy šperků nesmí kombinovat, a tak pokud vaše srdce prahne po zlatě i přesto, že zásnubní prsten zlatý není, není třeba se kombinace obávat. Zapotřebí pak ale je dbát právě na to, aby byly prsteny slazené co nejvíce po stylové stránce i co se velikosti týká.

Aby kámen nezastínil kroužek

Pokud máte zásnubní prsten s opravdu velikým kamínkem uprostřed, dejte si při výběru snubního prstýnku záležet na tom, aby se prsteny významně nepřekrývaly, nebo abyste neměla problém snubní prsten vedle zásnubního vůbec navléci. Pokud by se vám prsteny vedle sebe prostě nelíbily, nakonec je vždy možné jeden přesunout na prsteníček druhé ruky.

Kvalita hraje prim

Při výběru snubních prstenů je potřeba myslet hlavně na to, že po svatbě vám, kromě vzpomínek, zbydou především prsteny a fotografie. Není tak dobrý nápad snažit se co nejvíce ušetřit právě na materiálech, které budou prsteny tvořit. Zejména pak v případě, že chcete kroužky nosit dennodenně a sundávat je jen minimálně. Pokud je tak v rozpočtu počítáno s kvalitními šperky, a vy vyberete ty ze zlata, můžete si být jisti, že vám při správné péči vydrží na celý život.

První na tahu je nevěsta

Právě kvůli tomu, že chtějí nevěsty obvykle nosit prsteny oba, jsou to ony, kdo vybírá prsten jako první. Podle jejich preferencí se pak volí kroužek pro ženicha. Ten by měl být tvarově a šíří podobný tak, aby k sobě právě ladily i prsteny novomanželů. Muži obvykle vybírají hladké kroužky bez větších aplikací nebo kamínků, i když ani to dnes není pravidlem. Výsledkem společného výběru prstenů bude fakt, že k sobě prsteny půjdou přesně tak, jako samotní snoubenci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak sladit snubní prsten se zásnubním prstenem?