Menu
WomanOnly
Krása

Jak správně chodit do solária. Máme rady pro začátečníky

Redakce

Redakce

2. 9. 2014

S posledními letními paprsky pomalu mizí i naše pracně vypěstované opálení. Aristokratická bledost už v módě dávno není, takže pokud chcete být opálené celoročně, a na pobyt v Egyptě naše peněženky připravené nejsou, ideálním řešením je solárium. Ale stejně jako při opalování na slunci i zde musíte dodržovat základní pravidla, aby vaše kůže nestárla předčasně. 

Existuje mnoho druhů solárií, od vertikálních, tedy na stání, až po horizontální, ale liší se především výkonem: u tzv. turbosolárií vám bude stačit opalování pouze pár minut, u těch standardních potřebujete více času. Vyberte si takové solárium, kde vám vše potřebné vysvětlí, byť bude třeba dál od domova.

Opalování dle fototypu

Než do solária vyrazíte poprvé, měla byste vědět, jaký jste fototyp. Existuje 4–6 základních podle pigmentace, to znamená barvy vaší kůže, očí i vlasů. Pokud máte světlou kůži, pihy, modré oči a světlé či zrzavé vlasy, neměly byste solárium využívat vůbec. Obecně platí, že čím světlejší typ jste, tím vyšší faktor ochrany musíte používat. Ale i ten nejtmavší fototyp se musí chránit vždy. 

Kvalitní opalovací krém je základ

Šperky a make-up nechte doma, zato nezapomeňte na ochranné brýle. Nezbytný je krém určený přímo pro opalování v soláriu, seženete jej v drogeriích či lékárnách, ale i samotná studia nabízejí kvalitní přípravky (včetně těch jednorázových), pořizovací cena však může být vyšší. A pokud jde o opalování bez prádla, nebo s prádlem, záleží pouze na tom, co je vám příjemné. Po „slunění“ se nezapomeňte vždy namazat hydratačním tělovým krémem, aby se vaše pokožka příliš nevysušovala.

Pro začátek choďte do solária častěji, ale zato na kratší dobu, ideálně 3x týdně na cca 3–5 minut. Doba opalování závisí na výkonu daného typu solária, proto se vždy poraďte s obsluhou. Až získáte základ, bude vám stačit ho obnovovat 1–2 týdně po 7 či 8 minutách.

Ohodnoťte tento článek:
1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak správně chodit do solária. Máme rady pro začátečníky