Menu
WomanOnly
Móda a styl

Jak správně chodit na vysokých podpatcích. Buďte vyšší, elegantní a sexy

Redakce

Redakce

18. 9. 2013

Boty s vysokými podpatky jsou sexy, dodávají ženám sebevědomí, ženskost, eleganci a hlavně prodlužují nohy. Jsou ženy, které si bez podpatků nedokážou představit vyjít na ulici, chodí na jehlách přirozeně a umí na sebe upoutat pozornost. Potom jsou tu ty ženy, které tiše závidí a rády by také nasadily boty na podpatcích, ovšem vzhledem ke špatné zkušenosti sáhnou po teniskách. Pokud se budete držet určitých pravidel, můžete se stát i vy nositelkami vysokých podpatků.

Správný výběr

V první řadě musíte správně zvolit obuv. Důležitá je šířka i výška, vždy musí krásně sedět na noze. Neřiďte se pravidlem, že pro krásu se musí trpět! Začátečnice by měly sáhnout po bytelnějších typech pevně obepínající nohu, zejména kotník. Vždy pořádně vyzkoušejte obě boty. Procházejte se tam a zpět, a pokud si nejste jisté, odložte nákup na druhý den, kdy je znovu vyzkoušíte.

Nácvik

I když jste začátečnice, zvolte výšku podpatku od 5 cm výš, s nižšími se pohybujete stejně jako bez nich. Nácvik chůze provádějte doma, kde boty trochu rozchodíte. Pro nácvik je ideální povrch linoleum. Držte tělo vzpřímeně jako pravítko, lopatku zasaďte dolů a nekrčte kolena.

Při chůzi nekřižte nohy jako modelky na molech a dělejte malé krůčky. Soustřeďte se našlapování na špičku a poté na patu. Je to velmi obtížné, protože máme přesně opačný návyk. Pokud se zbavíte návyku, docílíte toho, že budete pokládat celé chodidlo plošně. Tak by to mělo být.

Doporučení

  • Těžiště těla by mělo být z 60 až 80 % na špičkách. Zamezíte tak nekontrolovatelnému pádu nebo poškození podpatku.

  • Bota má na noze pevně držet, ale zároveň dát prostor prstům.

  • Klínové podpatky jsou mnohem bezpečnější a pohodlnější.

  • Pokud nosíte silonky, kupte si gelové vložky do bot, které zamezí klouzání chodidla.

  • Mějte u sebe náhradní boty s nižším podpatkem, nikoliv tenisky.

  • Pokud možno, nestůjte s podpatky na jednom místě.

  • Po schodech nahoru našlapujte pouze špičkou, u vysokých podpatků scházejte dolů bokem (přikročte horní nohu ke spodní).

  • Trénujte nohy ve volném čase. Propínejte lýtka, špičky a chodidla, střídavě pokrčujte a natahujte prsty a kružte kotníky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak správně chodit na vysokých podpatcích. Buďte vyšší, elegantní a sexy