Menu
WomanOnly
Zdravá výživa a stravování

Jak správně dodržovat pitný režim? Vypočítejte si náš vzorec

Redakce

Redakce

2. 10. 2014

Pravidelný příjem tekutin je základem štíhlé linie a celkové vitality těla. Ačkoli se to nezdá, dodržování pitného režimu je pro mnohé z nás skrytý problém, který může vést ke zdravotním problémům.

Trocha z biologie…

Náš organismus se z 60 % skládá z vody, která je obsažena v krvi, svalech, kostech, ale i v mozku. Umožňuje vstřebávání živin, podílí se také na chlazení těla, vylučování škodlivin a na dalších důležitých funkcích.

Nedostatek vody v organismu může způsobit vážné zdravotní komplikace. A nejsou to jen zhoršená pleť, únava, bolest hlavy nebo potíže s trávením. Bez vody trpí i ledviny, které jsou přetěžovány, což může vést až k tvorbě ledvinových kamenů.

Pro výpočet vaší denní potřeby tekutin použijte náš vzorec:

Váha (kg) x 0,035 = denní potřeba tekutin (v litrech)

Za každých 11 kg nadváhy si připočtěte 0,25 litru.

Piju, piješ, pijeme…

Abychom si nezadělali na zbytečné zdravotní problémy, měli bychom dodržovat jakási pravidla pitného režimu. Denně bychom měli vypít alespoň dva litry čisté vody, ale v teplých dnech nebo při sportovní aktivitě ještě více. Do vypitého objemu se nepočítá káva nebo alkohol, kvůli kterým náš organismus tekutiny spíše ztrácí. S limonádami a minerálkami to také není dobré přehánět.

Dalším faktem je, že pít by se mělo v průběhu celého dne, nejvíce ráno a dopoledne. Neměli bychom čekat, až pocítíme žízeň. Být celý den na suchu a večer vypít dva litry naráz není to správné řešení…

Pitný režim je důležitý a jeho dodržování není složité, navíc při dostatku vody budete vitálnější a budete se cítit i vypadat lépe.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak správně dodržovat pitný režim? Vypočítejte si náš vzorec