Menu
WomanOnly
Krása

Jak správně holit intimní partie u žen? Srovnáme depilaci x epilaci

Redakce

Redakce

3. 8. 2019

My ženy potřebujeme mít vše do puntíku dokonalé, a to se týká i našich intimních partií. Proto Vám poradíme, jak své partie dokonale oholit bez svědění, nepříjemných pupínků, řezanců, zarůstání chloupků, ale hlavně: POŘÁDNĚ.

Epilace intimních partií

Zda si zvolíte epilaci nebo depilaci je čistě na vás. Začněme epilací. Epilaci, neboli odstranění chloupku včetně jeho podkožní části, si můžete nechat udělat u kosmetičky, která vám to jistě udělá dokonale, protože na vše lépe vidí, ale můžete si ji udělat i vy sama doma studeným nebo teplým voskem.

Studený vosk je bolestivější a kůže je po něm podrážděná a zarudlá. Teplý vosk je ke kůži šetrnější a má stejný účinek jako ten studený.

Epilací se můžete chloupků zbavit až na 14 – 20 dní. Další možností je epilační strojek, který spousta žen ze srdce nesnáší. Není vhodný především pro citlivou pokožku a můžete začít i krvácet, ale hladká pokožka vydrží 3 – 4 týdny.

Depilace intimních partií

Depilace, neboli odtranění jen té části chloupku, která je vidět, se nejčastěji provádí za pomoci holicího strojku či žiletky. Vzhledem k nižší bolestivosti je mnohem rozšířenější a také rychlejší. K tomu ale potřebujete jednu důležitou věc, a to je kvalitní pěna. Můžete použít pěny Veet, Gillette,…

TIP: Pořiďte si přípravky na depilaci intimních partií. Vybírejte z holících strojků, krémů na holení či šablon různých tvarů.

Nevýhodou je, že chloupky vám mohou růst už za 2 – 3 dny, anebo vám začnou zarůstat. V takovém případě doporučujeme přípravek Tea Tree Oil, v drogerii nebo v lékárně ho pořídíte cca za 70 korun.

Při správném holení byste měla jet strojkem po směru růstu chloupků, tím zabráníte pozdějším pupínkům a zarůstání chloupků. Pěnu nebo gel na holení byste neměla nahrazovat mýdlem (pokud je to stav nouze, můžete mýdlo použít).

Pokožka by měla být stále napnutá a zvlášť na citlivých místech si dejte záležet. Pro zklidnění pokožky po holení můžete použít hydratační krém nebo jednoduše dětský pudr.

Dnešním trendem je dokonce i barvení chloupků na intimních místech. Pokud jste nesvá ze šedivých chloupků, můžete si je obarvit normální barvou na vlasy (chraňte kůži okolo!).

Ohodnoťte tento článek:
3,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak správně holit intimní partie u žen? Srovnáme depilaci x epilaci