Menu
WomanOnly
Krása

Jak správně použít rozjasňovač pro zdravě vypadající pleť

Redakce

Redakce

20. 4. 2014

Každá z nás touží po tom, aby naše pleť vypadala krásně bez námahy. Málokdo však ví, že k tomu stačí téměř jen jedno mávnutí štětcem a vypadáte jako by o vás pečovala armáda kosmetiček.

 

Seznamte se s rozjasňovačem, vizážistickou pomůckou, bez které žádná celebrita nedá ani ránu. Jedná se o produkt pudrové nebo tekuté konzistence, který v sobě obsahuje malé perličky odrážející světlo.

Rozjasňovač dodá pleti zdravý odlesk na místech, které vám lichotí, a zároveň s ním vytvoříte trojdimenzionální dojem, čímž vaše pleť nebude působit po nanesení vrstvy make-upu ploše .

Zralejší pleť může někdy vypadat mdle. K tomu, abyste ji zase rozzářily, slouží právě rozjasňovač. I když zrovna nebudete mít svůj den a pohled do zrcadla vás obzvláště nebude těšit, rozzařte svůj obličej a dodejte mu mladistvý jas, který vytvoří ihned dojem zdravé a krásné pleti.

Výběr rozjasňovače

Rozjasňovač vybírejte podle odstínu vaší pleti, podobně jako vybíráte pudr nebo make-up. Rozjasňovač vám musí sedět perfektně, abyste s ním vykouzlila co nejpřirozenější vzhled. Pro světlejší pleť je nejvhodnější jemně béžový odstín. Pro lehce snědší pleť volte broskvové odstíny, které budou lichotit téměř každé o trochu snědší pleti, zejména pak v létě sednou každému.

Volit můžete mezi sypkými a tekutými rozjasňovači. Nejznámější světoví vizážisté doporučují pro přirozený vzhled tekutý rozjasňovač, který se lépe spojí s make-upem a utvoří tak jemné odlesky, které budou vypadat, jako když jste trávila předešlý den v kosmetickém salóně.

Aplikace

Jako první naneste svůj make-up, jak jste zvyklá. Nezapomeňte nejdříve použít hydratační krém a bázi pod make-up.

Umístění

Jelikož chceme s rozjasňovačem vytvořit co nejpřirozenější vzhled krásné a zdravé pleti, nanášíme ho na nejvystouplejší části obličeje, aby to vypadalo, že vaše pleť pouze svým leskem odráží světlo.

1) Rozzářená tvář

Začněte na vrcholu lícních kostí. Štětcem rozetřete malé množství rozjasňovače na nejvyšším bodě lícních kostí zhruba na úrovni vnějšího koutku oka. Štětcem opisujte tvar písmena C po linii lícních kostí až kousek ke spánku. Dávejte také pozor na to, abyste rozjasňovač nenanesly příliš daleko do středu obličeje (na tváře). Držte se pouze nejvystouplejší linie lícních kostí.

2) Dokonalé obočí

S rozjasňovačem bude vypadat lépe i vaše obočí. Stačí nanést malé množství pod dolní hranici obočí, a to rázem dostane upravený vzhled a bude vypadat, že jeho oblouk je mnohem klenutější.

3) Plné rty

Ano, s rozjasňovačem můžete během pár vteřin vytvořit efekt plnějších rtů. Aplikujte ho do jamky nad horním rtem a kouzlo je hotové.

4) Zářivé oči

Tento malý trik vám pomůže i poránu vykouzlit vzhled, jako byste byli již několik hodin vzhůru a čile na nohách. Zářivého pohledu docílíte, nanesete-li rozjasňovač přímo k vnitřním koutkům očí.

Ohodnoťte tento článek:
2,9
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak správně použít rozjasňovač pro zdravě vypadající pleť