Menu
WomanOnly
Krása

Jak správně používat podkladovou bázi pod make-up

Redakce

Redakce

7. 4. 2014

Chcete, aby váš make-up vypadal dokonale celý den a noc, ale nevíte, jak toho docílit? Pokud ještě nepoužíváte podkladovou bázi, věřte, že po prvním použití už se jí nebudete chtít vzdát.

Proč používat podkladovou bázi

Podkladová báze není důležitá jen proto, aby líčení vydrželo co nejdéle, ale je také důležitým prostředníkem mezi vaším hydratačním krémem a make-upem. Odděluje tyto dvě struktury od sebe a zároveň vytváří hladký povrch pro make-up, který na něj lehce přilne a vydrží tak mnohem déle, než je tomu bez použití báze.

Toto se děje kvůli tomu, že hydratační krém do sebe během dne absorbuje většinu z naneseného make-upu a ten se postupně vytrácí.

Pokud trpíte na viditelné póry a jemné vrásky, která vám make-up ještě zvýrazní, báze vám pomůže tomuto zamezit. Z drobných nerovností na pleti vytvoří celistvou hladkou plochu, na které se make-up udrží bez toho, aby odhaloval nedokonalosti, které se snažíme zakrýt.

Jak vybrat správnou podkladovou bázi

Vždy je důležité vědět, jaký máte typ pleti. Podle toho se můžete lehce orientovat v tom, jakou bázi zvolit. Pokud máte pleť spíše mastnější, nevolte nic příliš hutného, to by vaši pleť zbytečně zatěžovalo a tím by produkovala i více mazu.

Pro zralejší pleť se vyrábí báze, které pomáhají aktivně redukovat vrásky a zároveň je jemně vyplňují, aby aplikace make-upu byla rovnoměrná a make-up se neusazoval ve vráskách.

Jak používat podkladovou bázi

Než vůbec začnete nanášet jakýkoli make-up, pleť nejdříve hydratujte. Hydratační krém byste měly použít alespoň 15 minut před tím, než začnete nanášet make-up, aby se všechen krém do pokožky krásně vstřebal a netvořil pak mastný povrch.

Poté naneste malé množství báze na hřbet ruky a odtamtud nanášejte produkt na obličej podobně, jako jste nanášela krém. Začněte od středu obličeje a postupujte až k vlasové linii. Nezapomeňte na oblast dolní čelisti a krku. Pak už jen nanesete make-up a vaše pleť bude vypadat dokonale po celý den i noc.

Ohodnoťte tento článek:
3,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak správně používat podkladovou bázi pod make-up