Menu
WomanOnly
Móda a styl

Jak správně skladovat dámské lyžařské oblečení na konci sezóny

Lyžování může být pro mnohé z nás neuvěřitelně příjemným zážitkem, ale po sezóně je důležité správně ošetřit naše dámské lyžařské oblečení. Od skladování bundy, kalhot, mikiny a termoprádla závisí jejich životnost a účinnost při dalším použití. Zde je několik důležitých tipů, jak se o ně správně postarat na konci sezóny a jak je skladovat pro budoucí rok:

1. Čištění a údržba

Předtím než začnete s procesem skladování, důkladně vyčistěte veškeré lyžařské oblečení. Vyprašte, očistěte a zkontrolujte, zda nejsou žádné skvrny nebo poškození. Dámské lyžařské kalhoty a bundu je možné prát podle instrukcí na štítku. Vždy používejte speciální prací prostředky na technické oblečení, abyste zachovali jejich vlastnosti. Fleecová mikina dámská i termoprádlo by měly být prané podobně.

2. Skladování v suchu

Dámská lyžařská bunda ani kalhoty, mikiny či termoprádlo by neměly být skladovány v mokrém nebo vlhkém prostředí, protože to může způsobit plíseň a zápach. Zajistěte, aby byly všechny kusy oblečení úplně suché před skladováním. Ideální volbou je skladovat je v suchém a dobře větraném prostředí, jako jsou skříně nebo šatníky.

3. Zabránění stlačení

Při skladování bundy a kalhot si ujistěte, že je neukládáte ve stlačené poloze, což by mohlo poškodit izolační vlastnosti materiálu. Zavěšením na ramínka a zapnutím všech zipů si zachováte jejich tvar a účinnost.

4. Uložení na místo mimo přímé sluneční záření

Při skladování dámského lyžařského oblečení vyberte místo, kde nebude vystavené přímému slunečnímu záření. Sluneční záření může vyblednout barvy a poškodit materiály.

5. Dlouhodobé skladování

Pokud máte v úmyslu skladovat lyžařské oblečení delší dobu, ujistěte se, že je úplně suché a čisté. Vhodným způsobem může být i vakuové balení, které chrání oblečení před prachem a vlhkem.

Správné skladování dámského lyžařského oblečení je klíčové pro jeho dlouhou životnost a účinnost. Dodržováním těchto jednoduchých tipů můžete zajistit, že vaše oblečení bude připraveno na další lyžařskou sezónu v nejlepším možném stavu. Důkladná péče o oblečení na konci sezóny znamená, že se můžete těšit na mnoho dalších úžasných dnů na svahu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak správně skladovat dámské lyžařské oblečení na konci sezóny