Menu
WomanOnly
Účesy pro krátké vlasy

Jak správně učesat patku. Není ofina jako ofina

Redakce

Redakce

7. 12. 2018

Nechala jste si ostříhat ofinu nebo patku a netušíte, jak ji správně učesat nebo nechat odrůst? My vám v tomto článku poradíme!

Ofina i patka jsou součástí téměř každého moderního střihu a my se ani nedivíme. Pokud máte šikovnou kadeřnici, bude schopná vám vykouzlit styling, který sedne právě vašemu obličeji! Než si ofinu necháte ostříhat, pečlivě si nastudujte, který střih sedí vašemu typu tváře. Podle typu vlasů také zjistíte, zda se vám účes bude udržovat snadno nebo se budete muset naučit fígle a triky, jak úpravu udržovat.

Rovná ofina

Rovná ofina je stylovým doplňkem nejen mikád, ale také dlouhých vlasů. Můžete si vybrat uhlazenou stejnou délku nebo cik cak střih, kdy různé pramínky ofiny jsou zkráceny žiletkovým hřebenem. Toto jsou velmi moderní varianty, které skvěle oživí váš look. U tohoto typu ofiny nezapomeňte na dokonalou úpravu obočí!

A jak rovnou variantu upravovat? Vaším nejlepším pomocníkem bude fén s kulatým hřebenem. Vezměte prameny vlasů a vysušte je přes hřeben. Pokud chcete dosáhnout přísného looku a rovných linií, ofinu narovnejte žehličkou. Pohyby žehličky veďte vždy dolů k bradě. Vše nakonec nezapomeňte zafixovat lakem na vlasy.

Jak si jednoduše upravit ofinu do dvou minut

Krátká ofina

Pokud jste zvolila k účesu krátkou ofinu, určitě ji můžete jako u předchozího příkladu upravovat do rovna tak, aby dosahovala do půlky čela. Tento styling je lehce neotřelý a určitě tím vzbudíte pozornost.

U krátkých rovin máme taky rádi účesy à la „pankáč“, kdy pramínky vyžehlíte směrem od čela ven a nahoru a následně je upravíte pomocí fixačního vosku. Vlasy směřujte k jedné straně obličeje. To vám dodá mladistvý vzhled a tento look je v této sezóně velmi moderní.

Jak správně učesat patku

Patka je nesmrtelným typem ofiny, který sluší téměř všem typům obličejů. Vynikne především na kulatějších obličejích nebo u výrazných a ostře řezaných rysů. Pro styling patky bude nejlepší používat fén a velký kulatý hřeben.

Vezměte jednotlivé prameny a foukejte je přes hřeben na druhou stranou, než na kterou vlasy následně učešete. Vytvoříte tím pěkné natočení a vlasům dodáte objem. Pokud chcete účesu dodat trochu více slavnostní vzhled, vezměte prameny hned nad čelem a natočte je na hřeben směrem dozadu. Až budou vlasy suché, použijte ještě studený vzduch a dodejte tím vlasům fixaci. Danou část pak natočte na velké natáčky, upevněte na temeni hlavy a zafixujte lakem na vlasy. Zhruba po 15 minutách můžete natáčky z vlasů sundat a pomocí hřebenu s měkkými štětinami vlasy závěrečně upravit.

Mikádo. Jak ozvláštnit tento populární účes. Inspirujte se!

Odrůstání ofiny

A jak postupovat, pokud se rozhodnete ofinu nechat odrůst? Nejdůležitější bude rozhodně pevná vůle! Snadné odrůstání vás čeká, pokud máte pouze patku na stranu, s kratší ofinou to bude již trochu náročnější.

Velkým pomocníkem vám rozhodně budou právě fény, laky na vlasy a tužidla. Pomocí těch účes alespoň trochu usměrníte a dodáte vlasům tvar. Zkusit určitě můžete i různé účesy. Sponky a čelenky bychom přenechali spíše mladším slečnám – vy zkuste vytvořit účesy, kdy ofinu či patku zapletete, a to například do francouzského copu, kdy vám prameny ofiny rámují obličej v elegantním a šik účesu.

Máte ofinu? Jste s ní spokojená a jaký typ vyhovuje vám?

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak správně učesat patku. Není ofina jako ofina