Menu
WomanOnly
Vlasy a nehty

Mikádo. Jak ozvláštnit tento populární účes. Inspirujte se!

Redakce

Redakce

4. 10. 2017

Účes mikádo patří mezi nejoblíbenější účesy. Má různé podoby, ať už krátký bob či dlouhý lob, může být hladké, ale také rozvlněné.
Mikádo již dávno nepředstavuje jen tzv. pážecí účes. Oblíbené jsou nejrůznější varianty a střihy.

Mikádo patří mezi jednoduché účesy, které jsou při dobrém střihu téměř bezúdržbové. Je to střih, který umí růst, takže z krátkého mikáda se časem jednoduše bez nežádoucích mezifází přemění v mikádo delší. Nejmodernějším střihem mezi mikády je nyní jednoznačně delší verze, kdy vlasy dosahují po ramena (tzv. lob).

K jakým vlasům se mikádo hodí?

Ať máte jakoukoliv barvu nebo či už jsou vaše vlasy jemné, husté, rovné nebo vlnité, vždy lze najít mikádo, které vám bude slušet. Mikádo je totiž jeden z nejvariabilnějších účesů.

Hodí se mikádo pro jemné vlasy?

Jednoznačně ano! Dobře prostříhané mikádo nemusíte dokonce ani nijak zvlášť upravovat. Stačí vždy lehce natupírovat a zafixovat Naopak, je zde na místě trocha rozevláté ležérnosti. Šikovná kadeřnice dokáže vlasový potenciál opticky zvětšit melírováním. Účes pak vypadá bohatší a propracovanější. Povolené je také využití čelenek. Dávejte si ale pozor na použitý materiál a barevnost, který by měl odpovídat věku.

Různé délky mikáda

Velice krátké mikádo s rovným střihem se nazývá bob. V poslední době je velice módní a patří mezi krátké účesy. Osvěží jej módní probarvení speciálními melíry.

Dlouhé mikádo s délkou po ramena se nazývá lob. Může být rovné, ale také rozvlněné. Lob je velkým hitem.

Klasicky středně dlouhé mikádo nejspíš z módy hned tak nevyjde. Je to první fází delších vlasů, kde už máte možnost sepnout třeba culík. Je také velice variabilní na styling.

Růst vlasů. Co dělat, když vlasy rostou příliš pomalu?

Mikádo s patkou nebo mikádo s ofinou?

Mikádo účesy mohou mít různou délku ofiny. Extrémně krátkou, středně krátkou, dlouhou i zcela bez ofiny. V takovém případě je vlastně ofina stejně dlouhá jako boční délky mikáda. Ofina navíc nemusí být rovná. Může být střižená například do obloučku nebo asymetricky do špičky.

Jak učesat mikádo?

Měňte své mikádo různým stylingem. Zkuste třeba styling pro mokrý efekt vlasů. Extra lesklý styling dá mikádu rovněž zcela jiný šmrnc.
Perfektní jsou také vlny. Zkuste vlasy natočit pomocí kulmy nebo natáček. Nezapomeňte na pěnové tužidlo, aby účes vydržel co nejdéle.

Móda 90. let. Z čeho vychází základní inspirace pro současnou módu

Nepodceňujte mikádo co do barevnosti. Tónujte, prosvětlujte a melírujte! Pokud máte blond vlasy nebo má vaše mikádo jiný světlý odstín, zkuste barevnou hru s barevnými křídami na vlasy. Barevné mikádo vypadá skvěle.

Mikádo lze skvěle upravit na retro účes s vlnkami jako z 20. let i jako hypermoderní až future účes s lesklými rovnými vlasy a výraznou ofinou.

Móda 20. let. Proč nás stále okouzluje?

Účesy mikádo 2017

Jaké střihy mikád jsou nyní nejvíc trendy? Představíme vám několik horkých tipů na senzační střihy!

Sestříhané mikádo

Sestříhané mikádo je současným hitem. Hodí se pro jakýkoli typ vlasů, ale největší službu udělá vlasům jemným či řídkým!

Mikádo do podkovy

Originální účes, který sluší zejména oválnému obličeji.

Ohodnoťte tento článek:
3,4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Mikádo. Jak ozvláštnit tento populární účes. Inspirujte se!