Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak správně vyžehlit košili v 5 krocích: Toto zvládne každá žena

Markéta Pešková

Markéta Pešková

28. 11. 2013

Košile patří mezi nejnáročnější oděvy na žehlení, pokud chceme, aby vypadaly opravdu bezchybně. Jak na to?

 

Než začneme žehlit, zkontrolujte si, na jakou teplotu můžete košili vyžehlit. Pokud by měla košile na sobě nějaké pogumované prvky, ty je nutné žehlit přes hadr. Připravte si všechny nezbytné pomůcky. Výhodou je žehlicí prkno s držákem na kabel, aby se vám košile kabelem nemačkala. Také využijete rukávník.

  1. Při žehlení košile musíme začít límečkem. Ten přežehlíme z obou stran.
  2. Pokračujeme přežehlením manžet. I ty žehlíme z obou stran, tedy i té vnitřní.
  3. Následuje vyžehlení rukávů. Ty vyžehlíme z přední a zadní strany košile. Nedožehlujeme ale až na manžety a končíme těsně před nimi.  Potom nasadíme rukáv na rukávník a přežehlíme hrany, aby byl rukáv kulatý.
  4. Nyní můžeme přejít na žehlení zbytku košile. Tzv. légu, neboli ozdobný a vypodložený pruh látky kolem knoflíků a direk, bychom měli přežehlit opět z vnitřní i vnější strany. Také košili můžeme postříkat speciálním postřikem, aby se látka tolik nemačkala. Košili si na prkno položíme rozepnutou tak, abychom ji posouvali po prkně a neměli nikdy nad sebou dvě vrstvy látky.
  5. Posledním krokem je přehnutí límečku a přežehlení hrany límce, aby byla dostatečně ostrá a pevně držela.

Košile je vhodné věšet na ramínko a neskládat. Zvolte ramínko vhodné velikosti a tvaru, které vám vyžehlenou košili krásně podrží a nezmačká. Košili na ramínku také zapneme. Tím zajistíme, že si udrží svůj tvar.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak správně vyžehlit košili v 5 krocích: Toto zvládne každá žena