Menu
WomanOnly
Móda a styl

Jak správně změřit míry u kalhot a jak je správně vybrat

Redakce

Redakce

2. 12. 2017

Hledáte ideální kalhoty v obchodě nebo si snad dokonce chcete jedny nechat ušít na míru? Netušíte, jaké parametry byste měla ideálně měřit a na jaké detaily se soustředit? 

Jak správně vybrat kalhoty

Vybrat si v obchodě ideální kalhoty, které budou skvěle sedět, nebudou vás škrtit, nebudou plandat a nebudou odhalovat nevhodné partie v sedu – to je úkol téměř nadlidský. I proto už hodně obchodů zavedlo řadu kalhot a džín, kde si můžete vybrat velikost v pase, délku nohavic a stejně tak je spousta různých typů kalhot, které by měly přesně sednout vaší postavě. Těmi jsou například:

skinny jeans

Úzké džíny obepínající postavu, které ve správném provedení a materiálu mohou zeštíhlit a prodloužit postavu. Vybírejte spíše strečové materiály a pokud chcete o nějaký centimetr prodloužit nohy, sáhněte po 7/8 délce.

bootcut jeans

Typ, který se v oblasti kolen lehce rozšiřuje. Budou slušet hlavně dámám s širšími boky, ale v současné chvíli jsou velmi trendy, tak se po nich nemusí bát sáhnout žádná z nás.

straight jeans

Jak název napovídá, jedná se o rovný střih, který dle stylistů lichotí každé postavě. Pořiďte si i vy aspoň jedny.

boyfriend jeans

Tyto kalhoty vypadají přesně tak, jako byste je ukradly ze skříně vašemu partnerovi. Jsou pohodlné, uvolněné a stylové, ale pozor – budou slušet spíše štíhlejším postavám.

Jak správně změřit míry u kalhot

Stále více žen také začíná využívat služeb krejčové a nechávají si na míru šít celou řadu módních kousků, a to ať to jsou košile, šaty nebo právě kalhoty. Oblečení na míru má celou řadu výhod – tedy pokud správně sedí. Proto je nesmírně důležité, abyste našla švadlenu, která je opravdu zkušená a vytvoří vám malý zázrak na počkání. Stejně tak míry musí být perfektně změřené, aby vám daný kousek sedl. A pokud jste opravdu odvážná a šikovná, můžete si zkusit dle návodu ušít něco sama! A jak bychom ideálně měli míry kalhot měřit? Podívejte se na naše tipy:

  • požádejte kamarádku, aby vám s měřením pomohla, míry tak budou přesnější (popřípadě vás změří sama krejčová)
  • měřte hlavně obvod pasu (waist – W) a délku nohavic (lenght – L) – to jsou dva nejčastější údaje o velikosti na džínech
  • pro šití bude důležité znát také: obvod boků, délka předního sedu (od švu v rozkroku po horní okraj kalhot), zadní stehno a obvod stehna a nohavice v oblasti lýtka
  • míry mohou vždy obsahovat přídavek (několik centimetrů navíc), a to kvůli pohodlnosti, stejně tak záleží na střihu
  • na konstrukci a siluetě modelu závisí také výška sedu

A co vy? V jakém obchodě nakupujete oblíbené kalhoty a jak si je vybíráte? Sáhla jste již někdy po službách krejčové a byla jste spokojena? Podělte se s námi v komentářích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak správně změřit míry u kalhot a jak je správně vybrat