Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Jak učesat kudrnaté vlasy: zajistěte jim správnou péči

Redakce

Redakce

25. 10. 2013

Majitelky vlnitých a kudrnatých vlasů mají na první pohled poklad na hlavě, který by chtělo mnoho žen. Avšak péče o takový poklad je daleko náročnější na čas i údržbu. Bez správné údržby mají tyto vlasy sklony k ničení a místo pokladu se stává těžko upravitelné roští.

Jak už jsem zmiňovala, při nedostatečné péči o vlnité vlasy vznikají tři základní potíže:

  1. Krepatost, neboli vlasy vypadají jako chemlon,
  2. Vlasy nedrží tvar a jsou nerovnoměrně natočené,
  3. Suché a lámavé vlasy, které vytvoří na hlavě místo pokladu tzv. ovečku.

Důležité pro tyto typy vlasů je hydratace. Vlasy nebývají mastné, ale naopak mají sklony k vysušení. Proto je potřeba zvolit šampon a kondicionér přímo určené pro vlnité nebo suché a zničené vlasy.

Po umytí nikdy vlasy netřeme ručníkem, ale zabalíme do něj a vytvoříme tzv. turban. Často se stává, že první den po umytí máte krásné lokny a druhý den jsou vlasy zplihlé. Zde je vhodné použít kondicionér ve spreji neboli dvoufázový kondicionér. Ten nanášíte na šamponem umyté a ručníkem vysušené vlasy, nebo rovnou do suchých vlasů pro oživení.

U hodně suchých vlasů je vhodné použít tekuté krystaly neboli hedvábí. Jedná se o speciální olejíček, který se aplikuje na vysušené vlasy do míst, kde je viditelné poškození. Dávkování je podle potřeby, aby nedocházelo k maštění. Krystaly také napomáhají k lepšímu rozčesávání.

Pokud máte vlasy zničené chemicky, špatným zacházením nebo od sluníčka, doporučuji navštívit kadeřnictví. Zde vašim vlasům dopřejí regenerační masku se zábalem nebo keratinovou regenerační kůru. Pozor! Nepleťte si s keratinovým narovnáváním vlasů. Také si dejte pozor na zažehlovací kůry, ty jistě nejsou vhodné.

Jak učesat drdol s vycpávkou? Přinášíme vám postup a videonávod

Pozornost dejte i při volbě kartáče. Ideální je velká plocha se štětinkami více od sebe. Tím neporušíte vlny a vlasy se tolik nezatrhávají. Vlasy česejte pouze před mytím nebo opatrně po mytí než uschnou. Mějte trpělivost a neškubejte s hřebenem.

Pro zvýraznění kudrlin ještě za mokra vlasy promačkejte nebo namotejte na prsty. V tuto chvíli je vhodné použít přípravek na podporu kudrlin. Ideální je nechat vlasy přirozeně uschnout, což při studených dnech není optimální, proto existuje difuzér.

Na difuzér naberte část vlasů a přidržte u hlavy. Takto opakujte, dokud nemáte suché vlasy. Fénujte vždy na nejnižší stupeň teploty, vlasy tak nespálíte. Pro větší objem fénujte s difuzérem v předklonu, naopak vzpřímené foukání napomůže lepšímu tvaru kudrlin.

Existují také spoustu triků jak napomoci loknám bez fénování. Před spaním si navlhčete vlasy, rovnoměrně rozdělte alespoň na tři prameny a omotejte kolem kusu látky nebo papírového kapesníku, který zavážete uzlem. S tímto „účesem“ jdete spát a ráno sundejte. Budete se divit, ale opravdu to funguje!

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak učesat kudrnaté vlasy: zajistěte jim správnou péči