Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak uchovat bylinky čerstvé? 5 nápadů na zmrazení

Adéla Lišková

Adéla Lišková

19. 10. 2015

Jak mít bylinky stále po ruce, i když je venku zima, až praští? Schovejte si je na horší časy v mrazáku. Poradíme vám, jak na to.

Způsobů, jak zmrazit bylinky, je spousta. Ale výběr správné nádoby je důležitější, než si myslíte. Nejlepší jsou samozřejmě bylinky čerstvé, avšak metoda, jakou je uchováváte, rozhoduje o tom, kolik účinků či chuti si uchovávají. Přinášíme vám 5 tipů, jak je udržet v co nejlepším stavu.

1. Forma na led

Poněkud netradiční úschovnou pro bylinky je nádoba určená na výrobu kostek ledu. Rostlinky nasekejte, položte na dno přihrádek a přidejte vodu. Formu do mrazáku vkládejte vodorovně a opatrně, ať se obsah nevyleje dřív, než se stihne zmrazit.

2. Malé kelímky

Pokud máte k mražení bylinek spoustu, ale plánujete je používat postupně, rozdělte si je do malých kelímků. Opětovaným rozmrazováním a zamrazováním totiž obyčejně přichází o své účinky.

petrzel-v-ledu

Zdroj: Shutterstock.com

3. Nádoba s dávkováním

Alternativou pro velké množství je objemnější umělohmotná nádoba z dávkováním.

4. Olivový olej

Pokud bylinky zmrazíte společně s trochou olivového oleje, nepřijdete o jejich aroma. Olej vůni bezvadně uchová například u oregana.

5. Uzavíratelné sáčky

Bezvadnou vychytávkou, která je již dnes běžně dostupná v obchodech, jsou potravinové sáčky opatřené zipem, které můžete kdykoli otevřít a zase zavřít. Je s nimi nejjednodušší práce a nejen na mrazení je můžete použít opakovaně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak uchovat bylinky čerstvé? 5 nápadů na zmrazení