Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak umýt žaluzie? Buďte dokonalá hospodyňka díky našemu návodu!

Správná hospodyňka má svou domácnost čistou a uklizenou. Ovšem některá místa, zákoutí a nečistoty se velmi špatně čistí, ať už je to kvůli těžkému přístupu, či usazené špíně. Jedním takovým místem jsou i žaluzie, a proto vám přinášíme návod, jak je rychle a efektivně vyčistit.

Pracně, ale důkladně

Nejúčinnější, ale bohužel také nejpracnější metodou je v podstatě tak, která vás napadne jako první. Vezměte hadřík namočený do vody s octem, nebo nějakým chemickým čističem a otírejte jednotlivé lamely jednu po druhé. Nezapomeňte otřít obě strany žaluzie, aby jste dosáhla dokonalého výsledku. Buďte si však jistá, že takový způsob vám zabere minimálně půl dne.

Vysavač nejen na koberce

Pokud však nejste jedna z těch šťastných žen pouze v domácnosti a nemůžete si dovolit zabít celý den úklidem žaluzií, máme pro vás účinnější metodu. Použijte malý nástavec, který je určený na čalouněný nábytek a snižte výkon vysavače na nejmenší možnou. Pak už jednoduše vysajte prach ze žaluzií.

Tip:

Vysávejte žaluzie v horizontálním směru! Zabráníte tak poškození žaluzií.

Speciální nástroje

Jste-li úklidový nadšenec, potom je pro vás ideálním řešením koupě jednoho ze speciálních nástrojů na čištění žaluzií. Tyto přístroje nebývají příliš drahé a jsou k dostání téměř ve všech domácích potřebách. Dají se sehnat v nejrůznějších typech, od rukavic až po různé štětečky. Dají se používat jak na sucho, tak na mokro a vydrží vám i několik let!

Sprše se raději vyhněte!

Na sprchu raději zapomeňte. Sundat žaluzie a vzít je a osprchovat  teplou vodou je metoda která se nabízí,  je rychlá, nikoli však stoprocentně účinná. Ve vodě ze sprchy totiž nemáte žádné odmašťovací přípravky, takže například žaluzie z kuchyňských oken zůstanou špinavé.

Úklidová firma

Poněkud neobvyklé a také dražší řešení úklidu žaluzií je nájem úklidové firmy. Cena se pohybuje podle zašpinění od deseti korun za metr čtvereční. Pozor však, že žaluzie mají dvě strany, tudíž cena za metr čtvereční bude ve výsledku dvojnásobná! Úklidová firma si také započítá dopravu, takže je to sice snadné, ale velmi drahé.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak umýt žaluzie? Buďte dokonalá hospodyňka díky našemu návodu!