Menu
WomanOnly
Apetit

Jak upéct bábovku v silikonové formě

Redakce

Redakce

8. 6. 2014

S nástupem nových technologií se novější postupy přenesly i do kuchyně, kde lze najít mnoho užitečných pomocníků, kteří velice usnadní pečení i vaření. Jedním z nich jsou silikonové formy, v nichž je příprava o poznání snazší, než tomu bývalo.

Krok číslo 1: Výběr toho nejlepšího receptu na bábovku

Pečení je sice až finální krok, kterým je možné úplně všechno pokazit, ale základ stojí na výběru vhodného receptu. Ne vždy je první recept, na který narazíte, úplně nejlepší a nezaručí výborný výsledek.

Chcete li se svým moučníkem zazářit, pak vybírejte v už osvědčené kuchařce od babičky nebo si kupte knihu od některého z našich českých mistrů cukrářů. Rovněž dbejte na přesné dodržování uvedené gramáže, zpravidla vyrovnanější recepty jsou ty, které se musí vážit než ty prováděné hrníčkovou metodou.

Recept na bábovku s jablky. Upečte vynikající šťavnatý moučník

Krok číslo 2: Zakoupení správné formy

Na trhu najdete obrovský počet různých silikonových forem, ale neunáhlete se při jejich koupi. Rozhodně dejte přednost osvědčenému a na trhu stálému výrobci, abyste si mohla být jistá, že výrobek je zcela zdravotně nezávadný.

Zejména u věcí z umělé hmoty, které musí čelit vysokému žáru, se vyplatí nehledět na každou korunu a o něco více si připlatit. V lepším případě můžete poničit troubu, v horším své tělo.

Recept na pudinkovou bábovku. Upečte si moučník bez mouky

Krok číslo 3: Samotné pečení

Upečení bábovky je po dodržení předchozích rad hračka – před prvním pečením je formu třeba vymazat, ale nevysypávat, poté už ji nikdy nemusíte ani vymazávat. Moučník půjde velice dobře vyklopit.

Forma se snadno umývá, stačí ji „obrátit naruby“, opláchnout vodou a případné nečistoty odstranit houbičkou. Lze ji také umístit do myčky, podobně jako například formu kovovou nebo keramickou. A poté už si jen vychutnat lahodnou chuť vaší vlastnoruční práce!

Ohodnoťte tento článek:
3,8
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak upéct bábovku v silikonové formě