Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Jak urychlit růst vlasů přírodní cestou? Pomohou kvasnice a citrusy

Klára Strejčková

Klára Strejčková

18. 11. 2013

Sníte o andělsky hebkých a dlouhých vlasech jako z reklamy na šampón? Takové můžete mít i vy! Stačí vědět, co přidat do svého jídelníčku.

Proteiny jsou základ

Vlasy jsou tvořeny z proteinu a právě jejich dostatek nebo nedostatek je hlavním činitelem, který ovlivní jejich růst. Proto do svého jídelníčku přidejte jídlo bohaté na proteiny jako je maso, mléčné výrobky nebo speciální proteinové koktejly.

Jak prodloužit vlasy nejen keratinem: Známe všechny možnosti

Doplňte vitamíny B a C

Aby vaše vlasy byly zdravé a nelámaly se, zvyšte příjem vitamínu C. Ten je obsažen v citrusech a především v zelené paprice. Doporučená denní dávka je 1000 až 3000 mg, jíž odpovídá přibližně miska jahod.

Pokud chcete zrychlit růst, vaše vlasy budou potřebovat dostatečný příjem B-komplexu, což je souhrnné označení pro všechny vitamíny B. Pokud ovšem chcete být naprosto konkrétní, hledejte vitamín B7 neboli biotin, který se vyskytuje v kvasnicích, květáku a nejvíce je ho v syrovém vaječném bílku.

Věděli jste, že nejvíce vlasů mají v průměru světlovlasí lidé (asi 120 000) a nejméně zrzaví (zhruba 80 000)?

Za vším stojí hormony

Růst vlasů ovlivňují také hormony. Například sladké brambory jsou zdrojem estrogenu. Ohledně vhodných hormonů se ale můžete poradit i se svým praktickým lékařem, který vám na základě odběrů krve může předepsat patřičné medikamenty, jenž budou tvorbu hormonů stimulovat.

Zapomeňte na alkoholické eskapády

Alkohol, cigarety a špatná životospráva – to všechno negativně ovlivňuje růst i kvalitu vlasů. Zkuste tyto neduhy omezit. Naopak se pokuste zvýšit příjem vody na deset sklenic denně a do svého života zařaďte alespoň šest hodin spánku. Odložte také na nějaký čas žehličku a kulmu, vlasy vám poděkují.

Za jak dlouho se dostaví výsledek? Pokud budete dodržovat zásady, změnu poznáte velmi brzy. Za měsíc totiž v průměru povyrostou člověku vlasy o 1.27 centimetru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak urychlit růst vlasů přírodní cestou? Pomohou kvasnice a citrusy