Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak ušetřit čas při úklidu. Čím si přiděláváme nejvíc práce?

Adéla Lišková

Adéla Lišková

3. 4. 2016

Udržovat dokonale čistý byt, to neznamená, že musíte všechny víkendy strávit drhnutím. Vyvarujte se klasických chyb a inspirujte se naším návodem, jak uklízení zvládat rychleji!

1. Špinavé prádlo třiďte hned

Hned znamená hned, jak ho ze sebe sundáte. Vedle šatníku umístěte jeden koš na barevné prádlo a jeden na bílé. Až přijde čas na praní, nemusíte se už s tříděním špinavého prádla, či dokonce jeho hledáním všude po pokoji, zdržovat.

2. Používejte digestoř

Onen ventilátor vzduchu, který visí nad sporákem, tam není jen tak. Mimo jiné pomáhá, aby se částečky tuku nehromadily na povrchu sporáku či kuchyňské linky. Digestoř tedy používejte zejména při smažení.

3. Nádobí umyjte hned po vaření

To se týká zejména hrnců a pánví. Čím déle je necháte stát, tím hůře to potom půjde. A pokud se vám například něco ohřívá, těch pár minutek využijte k opláchnutí nádobí, které už nebudete potřebovat.

4. Po sprše použijte stěrku

Až se příště osprchujete, setřete stěny sprchy stěrkou. Jistě to bude minutka navíc, avšak dlouhodobě si tím ušetříte spoustu práce – zamezíte totiž vzniku plísní.

5. Houbičku nechte nasáknout

Než se pustíte do čištění dlaždiček, houbičku nejprve na pár minut položte do nádoby s vodou a saponátem. Houbička roztok nasákne a čištění pak půjde rychleji.

6. Vyčistěte i čističe

Až skončíte s uklízením, nezapomeňte důkladně umýt všechny čistící pomůcky. Se špinavým hadrem či kartáčem byste příště moc parády neudělali. Důležité je i vyměnit je ve správný čas za nové.

7. Žádné boty dovnitř

Zaveďte u sebe doma toto pravidlo. A to bezpodmínečně – ony se ani ty vzácné návštěvy nezblázní.

8. Stop „předmývání“ nádobí

Myčku máte od toho, aby vaše nádobí umyla. Z talířů se tak nesnažte se každou cenu dostat všechno ještě před tím, než je dáte mýt. Do koše jen to, co jde samo, a šup s nimi do myčky.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak ušetřit čas při úklidu. Čím si přiděláváme nejvíc práce?