Menu
WomanOnly
Móda a styl

Jak ušetřit se slevovými kupóny

Komerční sdělení

Komerční sdělení

14. 12. 2022

Ušetřit nějakou tu kačku zvlášť teď před Vánoci, to se rozhodně hodí. Nákupy dárků, stromečku, ozdob, příprava svátečního menu, to všechno může celkem slušně provětrat peněženku, nehledě na aktuální zdražování. Jak ale při běžných nákupech ušetřit tak, aniž byste museli omezovat svůj životní styl? Odpovědí jsou často opomíjené slevové kupóny a kódy, které se dají sehnat jednodušeji, než si možná myslíte.

Kde získat slevové kupóny?

Dobám, kdy se slevové kupóny vystřihovaly z novin a letáků jsou dávno pryč. Dnes už nůžky můžete odložit, vystačíte si pouze se smartphonem. Jedním ze skvělých prostředků, jak na slevy a akce narazit jsou kupónové weby a sociální sítě. Zde influenceři pravidelně postují nejrůznější spolupráce se slevami do různých e-shopů, i kamenných obchodů. Na sociálních sítích najdete vše od reklamy na malou prodejnu svíček v malém městě až třeba po slevový kód Zalando Lounge či jiné velké hráče na trhu.

Druhou možností, kterou využívá více a více obchodů, jsou aplikace skrze které můžete narazit na zajímavé nabídky. Své aplikace mají jak prodejny s oblečením, elektrem, tak i potravinové řetězce. Pokud máte vůli trochu bádat, naleznete nějakou slevu na všechny produkty od pelíšků pro mazlíčky až po akční svítidla. Například přes aplikaci Lidl Plus můžete narazit na výhodné ceny různých produktů, můžete tam ale získat třeba i slevový kód lidl-shop.cz. Za míň peněz pak pořídíte věci, na které jste číhali na prodejně, ale byly ihned vyprodané.

Hledat slevové kódy jen tak po vlastní ose ale může být velice zdlouhavé, naštěstí jsou tady různé kupónové weby, na kterých můžete najít spoustu slevových kódů do různých obchodů, a to vše na jedné stránce. Stačí zkrátka do vyhledávače napsat třeba slevové kódy prosinec 2022 a určitě něco najdete.

Jak uplatnit slevový kód

Obyčejně jsou dva způsoby, jak se slevové kódy na e-shopech uplatňují. Buď máte k dispozici kód, který vložíte v souhrnu objednávky do samostatného políčka. Poté se cena objednávky přepočítá a sleva je uplatněna. Některé e-shopy, zvláště když mají rozsáhlejší akce, aplikují slevové kódy na určitě produkty automaticky. Tyto produkty pak často bývají ve zvláštních kategoriích pro slevy.

V kamenných prodejnách se pak dají slevové kódy uplatnit například prostřednictvím zmíněné aplikace. Před, nebo během nákupu si v aplikaci můžete aktivovat slevy na různé zboží. Pak při placení jen naskenujete čárový nebo QR kód ze své aplikace a slevy budou odečteny od nákupu.

A co když žádný slevový kód nenajdete?

Může se stát, že u svého oblíbeného influencera žádný slevový kód kupodivu nenajdete a že se ani na slevových portálech ničeho nedohledáte. V tomto případě je tady ještě jedna možnost, a to jsou skupiny na Facebooku. Najdete je pod názvy Slevové kupóny a kódy, Slevy na e-shopy apod. V těchto skupinách lidé často sdílejí slevové kódy které našli, případně sdílejí i některé jednorázové kupóny, které sami nevyužijí. Aby jejich kupóny nepropadly, raději je poskytnou někomu jinému. Zároveň tam můžete zadat poptávku, zdali někdo náhodou nemá nějakou slevu do obchodu, který potřebujete.

Stejně tak můžete i vy pomoct ostatním v případě, že se vám do rukou dostane nějaký kupón, který víte, že sami nevyužijete.

Slevové kódy jsou dnes běžnou součástí nakupování českého spotřebitele. Ačkoliv se zdá, že sleva 5 % na nákup elektroniky vás nijak nevytrhne, když si ale na konci roku spočítáte všechny nákupy a odečtete uplatněné slevy tak zjistíte, že pomocí slevových kódů a kupónů se dá ušetřit pěkný balík peněz. Vyhledávání slev možná stojí trochu času, v závěru tím ale určitě získáte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak ušetřit se slevovými kupóny