Menu
WomanOnly
Rodina

Jak vést děti ke sportu? Buďte neoblomní, jednou vám za to poděkují!

Děti jsou naší budoucností, a tak jim obětujeme velkou část svého života a volného času. Chceme jim samozřejmě dopřát ten nejsnazší život, ale neměli bychom dopustit, aby kvůli tomu zlenivěli! Ne nadarmo se říká „Ve zdravém těle, zdravý duch“. Veďme tedy naše potomky k lásce ke sportu!

Opatrně s technologiemi

Dnešní děti jsou většinou spokojené jenom tehdy, když sedí u počítače a pohybují se ve virtuálním prostředí. Všechny bez výjimky mají ty nejmodernější mobilní telefony a tablety, od kterých se prakticky nehnou. Multimediální komunikace je krásná věc, ale nezapomeňte vašim ratolestem vysvětlit, že skutečný život je mnohem krásnější a důležitější než ten virtuální!

Buďte příkladem pro vaše děti!

Pokud chcete své děti vést k tomu, aby milovali sport, musíte jim být příkladem! Děti se nás totiž snaží napodobovat, a tak když vás uvidí, jak se celé dny povalujete na gauči u televize, žádní velcí sportovci z nich nebudou. Snažte se začít u sebe a berte své ratolesti s sebou. Ideální jsou pro to cyklovýlety, pěší tůry, nebo vodáctví.

Zájmové kroužky

Přes týden samozřejmě musíte chodit do práce, a tak s dětmi nemůžete denně podnikat sportovní výlety. Ideálním řešením se v tu chvíli stávají zájmové kroužky. Přihlaste své dítě do fotbalového, volejbalového či florbalového týmu! Při těchto kolektivních hrách si nejen protáhnou svá těla, ale také získají kamarády!

Pokud máte doma něžnou holčičku, u které si nedokážete představit, že se bude honit za míčem, přihlaste jí do hodin baletu!  Gymnastická průprava se jí bude hodit později při hodinách tělocviku a navíc si bude v nadýchaných sukýnkách připadat jako princezna!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vést děti ke sportu? Buďte neoblomní, jednou vám za to poděkují!