Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak vybrat botník? Myslete na design i praktičnost

Jen málokterý módní doplněk nakupují ženy tak rády (a tak často) jako boty, a tak má kdejaká z nás doma slušnou sbírku. Avšak i když na ní můžete být náležitě pyšná, místo toho, aby byla poházená všude možně, si zaslouží elegantní místo pro uložení. Jak vybrat ten správný botník, který vašim botkám padne?

Na velikosti záleží

Ještě před tím, než si začnete vybírat botník, je důležité si ujasnit, kolik bot máte, respektive kolik bot si do něj chcete uložit, a jak jsou velké. V tomto případě platí, že na velikosti záleží – boty by se v něm neměly mačkat. Na druhou stranu myslete také na to, aby se botník do vaší předsíně nejen vešel, ale aby v ní nebyl takříkajíc „pěst na oko“.

Uzavřený či otevřený?

Botník by se měl do vaší předsíně hodit nejen velikostně, ale měl by s ní ladit také barevně a nejlépe být ze stejného materiálu jako ostatní nábytek. Na druhou stranu, boty jsou často špinavé či mokré, a tak by materiál měl být dobře omyvatelný. Botníky se vyrábějí otevřené i uzavřené, avšak v případě uzavřeného myslete na to, že by měl disponovat dobrým odvětráváním, aby se v něm boty nezapařily.

Jak ušetřit místo?

Ať už bydlíte v paneláku, anebo prostě máte trochu menší předsíň, část místa můžete ušetřit tím, že si pořídíte výklopný botník. Hodí se rovněž menší zásuvka, kam schováte všechno potřebné příslušenství, ať se jedná o různé krémy či třeba lžíci na boty. A abyste v předsíni nemuseli mít ještě stoličku, je praktické takříkajíc zabít dvě mouchy jednou ranou a pořídit si botník se sedátkem.

Sedací botníky dokáží schovat hodně párů bot a místo toho aby působily jako obrovská neforemná almara, jsou elegantním kusem funkčního nábytku, který vám zpříjemní každé obouvání. A kde nakupovat? Velký výběr levných, avšak kvalitních botníků, včetně sedacích botníků, nabízí například Dona-Shop.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vybrat botník? Myslete na design i praktičnost