Menu
WomanOnly
Rodina

Jak vybrat dětský kočárek krok za krokem

Kde jsou ty časy našich maminek a babiček, kdy byly na trhu nejvýše dvě značky hlubokého kočárku a jedna korba pro sporťák? Dnes je taková nabídka kočárků a všemožných doplňků, že je těžké se v tom nepřeberném množství zorientovat. A tak si položte pár otázek, než se vypravíte na nákup nového kočárku.

Jakým terénem budete jezdit?

Jste spíše typ do města nebo do přírody? Pokud zvolíte první variantu, můžete směle nakupovat elegantní kočárky, klidně i s menšími koly, která nejsou na terén náročná a nehrozí poškrabání stylového designu.

Pokud ovšem rádi vyrážíte za město, do lesa, na nezpevněné cesty, volte typ kočárku, který je lehce ovladatelný, má kvalitní kola, nafukovací gumy a snímatelné a pratelné potahy, tak aby se případné šrámy daly lehce napravit a nepřekvapil vás žádný terén.

Cestujete často?

Pokud často cestujete – např. bydlíte na vesnici, máte daleko prarodiče apod., potom vás určitě zaujme možnost připevnění autosedačky jako první korby na kočárek. Je to praktické. Autosedačka se dá pohodlně vzít a připevnit nejen na kočárek, ale i na spoustu nákupních vozíků a poté zase bez probuzení dítěte vrátit do auta.

Myslete také na to, že kočárek budete chtít sama a snadno skládat tak, aby se vám vlezl pohodlně do auta.

Praktičnost nade vše?

Neřestí některých dnešních kočárků je jejich velikost. Zatímco do těch již zmiňovaných maminkovských a babičkovských se pomalu vešly dvě děti, často dnes potkávám maminky s kočárky, ve kterém se jejich jedno dítě tísní a nohy mu div netrčí venku.

Myslete na to, že vaše dítě poroste a pokud ho plánujete vozit ještě i v zimě, směrujte k tomu i výběr kočárku, tak aby se vám do něj i se vší fusakovou parádou třeba půlroční vešlo.

Co s opravou?

Není nic horšího, když se dostanete do situace, že vám třeba upadne uprostřed procházky kolo a nikde ani živáčka, který by pomohl s opravou. Seznamte se dobře s kočárkem a pokud víte, že se vám může stát, že budete na případné opravy v terénu sama, volte tak, abyste byla schopná si sama pomoci.

Multifunkční nebo více kočárků pro jedno dítě?

V zásadě máte několik variant:

Přestavitelný kočárek – z jedné korby přidáváním či ubíráním jednotlivých dílů vytvoříte hluboký kočárek pro miminko i sportovní kočárek pro batole. A ještě si můžete vybrat, jestli pojede čelem k vám nebo se bude dívat na cestu před sebe.

Některé typy jsou vybaveny i tzv. lodičkou (oválnou vnitřní postýlkou s uchy), kterou vyjmete z kočárku i s dítětem a můžete odnést třeba do třetího patra.

Náhradní korby – máte-li dostatek úložného prostoru, můžete zvolit tuto variantu. Připevňování jednotlivých koreb bývá jednoduché a rychlé. A k některých typům se dá dokoupit již zmíněná autosedačka.

Více kočárků – někomu vyhovuje měnit kočárek a někdy se narodí dvojčata a jiná možnost není. V nabídce jsou i tzv. sourozenecké kočárky, které jsou vybaveny korbičkou pro miminko blíže k vám a sportovním kočárkem pro malého choďáka, který se chce ale momentálně vozit stejně jako jeho mladší sourozenec.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vybrat dětský kočárek krok za krokem