Menu
WomanOnly
Dovolená s dětmi

Jak vybrat ideální rodinnou dovolenou, která bude bavit i děti?

Konečně jste si v práci zajistili pár dní volna a plánujete rodinnou dovolenou? Poradíme vám jak vybrat tu nejideálnější.

Dovolená u moře

Pokud plánujete rodinnou dovolenou, je důležité zohlednit věk vašich dětí. Dovolená se rozhodně musí přizpůsobit menším dětem. Už na začátku je nezbytné vybrat vhodný dopravní prostředek. Pro malé děti je podle odborníků nejvhodnější auto. Můžete zastavit, když je potřeba a dítě se může v rámci možností zabavit.

Negativem je však dlouhá doba strávená na cestách. V tomto ohledu je mnohem lepší letadlo. Do různých destinací nepřesáhne délka letu více než dvě a půl hodiny. Některé děti však nemusí létání snášet příliš dobře.

Dále je dobré vybírat dovolenou, kde se s dětmi počítá. Některá letoviska nabízejí skvělý animátorský program, mají vyhrazené prostory pro děti a nabízí i stravu, přízpůsobenou pro rodiny s dětmi.

Kam vyrazit?

Všeobecně patří mezi nejoblíbenější místa pro rodinnou dovolenou Chorvatsko, Bulharsko nebo Španělsko. O něco méně pak Řecko, pravděpodobně kvůli svým kamenitým plážím. Pro děti je dobré vybírat bazény s tobogány a letoviska s hřištěmi na hraní. Dítka se tak nebudou nudit a vy si užijete chvíle pohody.

Rozhodně by bylo dobré promyslet, jak čas strávený na dovolené prožijete. Pravděpodobně by nebylo od věci prozkoumat zdejší památky, popřípadě zábavné parky. Rozhodně ale myslete na to, že cestovat ve velhých vedrech je náročné nejen pro dospělé, ale hlavně pro děti.

Pár tipů a nápadů

Pokud si chcete užít spoustu zábavy, můžete vyrazit do Siam Parku ve Španělsku. Ten je proslulý svým vodním královstvím, který připomíná Thajsko a exotiku. Mezi mnohými vodními atrakcemi na vás čekají tobogány, skluzavky a bazény.

Dalším místem, ze kterého si odnesete nezapomenutelné zážitky je Disney Land ve Francii. Ten se skládá ze 2 zábavních parků a sedmi hotelů.

Znenadání si budete připadat jako ve světe pohádek. V každé části parku prožijete něco úžasného, ať již v jeskyni plné pirátů, na romantickém ostrově s Robinsonem, při plavbě parníkem kolem podvodní horské dráhy nebo při návštěvě Country městečka v domě plném strašidel a duchů. Během dne se pořádá řada impozantních akcí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vybrat ideální rodinnou dovolenou, která bude bavit i děti?