Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak vybrat manželskou postel?

Pohodlný a kvalitní spánek je pro zdravý životní styl a celodenní pohodu nesmírně důležitý. Sami jistě víte, jak nepříjemní lidé dokáží být, když se dobře nevyspí. Ale mrzutá nálada není jediným negativním důsledkem špatného spánku. Pokud máte nevhodnou postel, můžete nakonec skončit se zablokovanými zády a zatuhlými šíjovými svaly. A s tím spojené zdravotní problémy se léčí velmi pomalu. Při dlouhodobém nedostatku zdravého spánku navíc mohou vznikat i deprese.

Aby byl spánek opravdu kvalitní, doporučují někteří odborníci oddělené ložnice. V České republice však jsou klasikou ložnice s manželskou postelí. Oddělené ložnice naopak značí závažné problémy ve vztahu. Poradíme vám proto, jak vybrat správnou manželskou postel.

Kvalita, stabilita a ergonomie

Na trhu je v současné době neuvěřitelné množství manželských postelí. Ne všechny však jsou kvalitní. Proto vybírejte opatrně. Zaměřte se především na bezpečnost použitého materiálu. Postel zároveň musí být stabilní a především ergonomická. Jinak by vás brzy mohly trápit zmíněné problémy se zády. Lůžka by zároveň neměla mít dělený povrch, rozkládací lůžka proto berte jako opravdovou nouzovku.

Velkým hitem jsou v současné době dřevěné manželské postele z masivu. Pokud se vám podařilo vybrat kvalitní postel a ne žádnou napodobeninu masivu, máte jistotu, že taková postel vydrží téměř všechno. Nemusíte se bát, že by se pod vámi propadla. U takovýchto postelí je navíc i větší pevnost a podpora těla v jednotlivých částech, než nabízejí jiná lůžka.

Velká obliba velkých postelí

Oblíbené jsou velké postele. Velikost postele vybírejte nejen podle toho, kolik místa potřebujete ke spánku, ale i podle velikosti ložnice, prostoru, umístění vchodových dveří a vlastních spacích návyků.

Pokud vám rozměry vaší ložnice neumožní si pořídit velkou postel a umístit ji doprostřed místnosti, postavte ji do rohu. Počítejte ale s tím, že vnitřní postel bude přístupná jen ze svého čela nebo přes druhé lůžko a nebude možní k ní přistavit noční stolek.

Kam s ním?

Jestliže i tak bojujete s nedostatkem místa, velmi praktické jsou manželské postele s velkým úložným prostorem. Zde můžete uložit například peřiny pro návštěvy, sezonní oblečení i spoustu dalších věcí. Ušetříte tak místo ve skříních a zároveň zabráníte tomu, aby se tyto věci válely někde po podlaze, kde by se na ně prášilo a mohlo by snadno dojít k jejich poničení.

Pokud si chcete dopřát opravdu výjimečné poležení, vsaďte na luxusní manželské postele. V posteli strávíme více než třetinu svého života, takže se vám taková investice určitě vyplatí. Po náročném dni v práci se vám rozhodně nebude chtít spočinout na rozvrzaném rozkládacím lůžku. Ani vaše záda by z toho ostatně neměla radost.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vybrat manželskou postel?