Menu
WomanOnly
Móda a styl

Jak vybrat plavky na internetu?

Redakce

Redakce

11. 7. 2021

V průběhu letních měsíců patří vodní radovánky k nejzábavnějším aktivitám. Pokud si letos chcete k vodě pořídit nové plavky, možná vás bude zajímat, jak si je co nejlépe vybrat v některém z e-shopů.

Proč nakupovat plavky online?

Plavky jsou nedílnou součástí našich šatníků. V současné době si je navíc můžete pořídit nejen v kamenných obchodech, ale také v různých e-shopech. Nakupování na internetu má různé důvody, z nichž asi nejdůležitější je úspora financí a času. Nejenže jsou tu ceny obvykle o něco výhodnější, ale využít lze rovněž třeba dodatečnou slevu na Zalando-lounge.cz, případně akce dalších obchodů. V e-shopech navíc naleznete širokou nabídku plavek, které si budete moci pořídit pohodlně z  domova. Na (bezplatné) vrácení špatně zvoleného zboží pak máte minimálně 14 dnů, obvykle však obchody s módou nabízejí tuto lhůtu delší. Třeba již zmiňované Zalando-lounge.cz nabízí celých 30 dnů.

Jak vybrat plavky?

Nejdůležitějším při výběru plavek je samozřejmě vaše postava. Pokud máte postavu jako modelka, asi nebudete mít žádný problém, protože takové plavky se prodávají v nesčetném množství variant. Sháníte-li koupací oděv spíše pro sportovní plavání nebo na další vodní sporty, vhodným řešením jsou jednodílné plavky. Ty jsou vhodné i pro ženy, které by rády zakryly nedokonalosti postavy.

Problém může nastat, pokud máte trochu atypickou velikost, v takovém případě vám nemusí klasické konfekční míry padnut a v některých případech j lepší se porozhlédnout v kamenných prodejnách a plavky si rovnou i vyzkoušet. Chcete-li však přesto zkusit nákup přes internet můžete si třeba nakoupit dvě velikosti stejných plavek, vyzkoušet si, která vám padne lépe a tu druhou zdarma vrátit. Jako vodítko vám může pomoci třeba velikost vašich aktuálních plavek. Je sice pravda, že velikosti se mohou u jednotlivých značek někdy i výrazně lišit, nemělo by to však být o tolik.

V současné době jsou ovšem nejoblíbenější dvoudílné plavky, které jsou optimální pro opalování na pláži. Navíc můžete dát na odiv své křivky a obecně jsou dvoudílné plavky mnoha ženami považovány za pohodlnější. Pořídit si je přitom lze v rozličných provedeních. Některé např. kombinují tradiční svršek se sukní anebo s kraťásky, které jsou populární především u mladších ročníků. Spodní částí pak mohou být i tanga.

Plavky

Z dvoudílných plavek patří mezi nejoblíbenější tzv. bikiny, které existují už od roku 1946. Tento ikonický koupací oděv zakrývá jen to nejnutnější, řada žen však bikini považuje za pohodlné a zároveň ideální plavky k opalování.

Některé ženy nemají souměrnou postavu. Právě pro ty je přitom praktické, mohou-li zkombinovat různé velikosti horního a spodního dílu. To ovšem není vždy možné. V takovém případě nic nezkazíte, pokud si pořídíte jiný svrchní a spodní díl. Nejenže se pak na pláži budete cítit komfortně, ale můžete při výběru také experimentovat, což vám přinese něco navíc.

Pestré a křiklavé barvy plavek rozhodně nemusí padnout každému, záleží třeba i na tom, jakou barvu vlasů máte nebo jakou máte pokožku. Jednodušší barvy mohou naopak působit elegantně a obvykle sednou více ženám. V každém případě právě barva plavek je ryze individuální faktor, obvykle však nabídka obchodníků poměrně pružně reaguje na aktuální módní trendy.

Plavky

Specifika nákupu na internetu

Online nakupování oblečení má samozřejmě určitá specifika. Přesto stále více lidí nakupuje módu v internetových obchodech. Nabízené oděvy si pochopitelně nemůžete vyzkoušet, což se může zdát jako neřešitelný problém. Ten lze ovšem výrazně eliminovat. Předně byste měly dokonale znát své míry, aby plavky nebyly moc velké nebo malé. Někdy však bohužel není možné míry přesně stanovit (obzvláště míry přes hrudník), pokud patříte k této skupině žen, jste žel odkázány na nakupování v kamenných obchodech, kde je možné si plavky ihned vyzkoušet. Vezměte tedy metr a důkladně se změřte, ať už samy, anebo s pomocí partnera. Pak teprve přistupte k samotnému nákupu.

Při nákupu plavek na internetu si vyberte obchod, který o nabízených koupacích oděvech udává co nejvíce informací, tedy nejen velikosti, ale také podrobné rozměry. Zároveň byste měly mít k dispozici pestrou fotogalerii, abyste nekupovaly „zajíce v pytli“. Zohlednit je vhodné rovněž pořizovací cenu, na druhou stranu neznámé obchody nabízející až příliš nízké ceny mohou být poněkud podezřelé (třeba jen přeprodávají zboží nakoupené v Číně, které neodpovídá fotografiím). Měly byste se tedy zaměřit pouze na prověřené obchody, abyste eliminovaly rizika.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vybrat plavky na internetu?