Menu
WomanOnly
Móda a styl

Jak vybrat zimní bundu a na co si dát pozor?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

29. 11. 2018

Pokud váháte, jak si vybrat tu správnou velikost zimní bundy, doporučujeme vám dobře změřit. Porovnejte své míry s tabulkami velikostí a uvedenými mírami a nemůžete udělat chybu.

Spoléhat se pouze na odhad velikosti sice většinou vyjde, ale může vám způsobit i velké zklamání a nepříjemné manipulace při vracení zboží s žádostí o trochu jinou velikost. Při výběru správné velikosti hraje roli také rozdíl mezi mužem a ženou. Muži mají tendenci si vybírat oblečení o číslo větší a naopak ženy o číslo menší. Vaše pánská zimní bunda tak asi bude muset být o číslo menší a ta dámská raději větší. Na internetovém obchodě si oblečení nevyzkoušíte, proto je čas vzít do ruky krejčovský metr nebo provázek a správně měřit. Mějte po ruce krejčovský metr nebo provázek. Měřte tak, aby byl metr volnější a neobepínal vás úplně těsně.

Pánská zimní bunda

Jak správně měřit

Potřebné míry měřte vždy až přes ty nejplnější část těla. Pro obvodové míry také ještě doporučujeme podložit metr nebo provázek při měření dvěma prsty, aby nebylo oblečení příliš těsné. Obvod hrudníku měřte na nejvystouplejším místě prsou. Obvod pasu změřte v nejužším místě, tedy v oblasti nošeného opasku. Délka zad není jen orientační míra pro bundy, je třeba zjistit, zda vám nebude bunda krátká. Měřte od prvního krčního obratle až k dolnímu okraji vašeho opasku, raději níže. Délka rukávu se měří při mírně pokrčené ruce zlehka opřené v bok. Měří se od ramenního kloubu přes loket až dolu k zápěstí. Zkuste se zaměřit na originální značku Helly Hansen.

Měřte pozorně

Pro správné změření zimní bundy vám může dobře posloužit některá z vašich současných bund, která vám dobře sedí. Stačí si ji rozložit a změřit jednotlivé potřebné míry přímo na vašem oblečení. Po změření rozložení nikdy nezapomeňte naměřenou hodnotu vynásobit 2x, pokud neměříte celý obvod. Zimní bundy s parametrem vodního sloupce 10 000 mm a prodyšnosti 10 000 g/m²/24 hod se hodí spíš na lyžování na hory a do vyšších nadmořských výšek, do míst s větším výskytem srážek a s vyšší vlhkostí. Do našeho podnebí a hor postačí vodní sloupec 5 000 mm a prodyšnost 5 000 g/m²/24hod. Do města ale takové parametry nepotřebujete. Většina lehčích outdoorových bund má vodní sloupec a prodyšnost v rozmezí 3 000 mm a 3 000 g/m²/24hod.

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vybrat zimní bundu a na co si dát pozor?