Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak vyprat krev z oblečení? Máme pro vás několik nápadů

Krvavá skvrna na oblečení je postrach mnoha hospodyněk. Mezi ženami je všeobecně rozšířený mýtus, že se krev z textilie odstraňuje velmi špatně. To ale není tak docela pravda, pokud totiž víte, jak na to, jedná se o velmi snadný a poměrně rychlý úkon. Naučte se s námi triky, které vám pomůžou v boji proti krvavým šmouhám!

Spousta způsobů, vyberte ten nejúčinnější!

V každé domácnosti se občas stane, že si někdo zamaže oblečení od krve. Ať už to způsobí odřená kolena dětí, nebo řezná rána nožem při vaření, skvrna se musí rychle odstranit, aby tam nezůstala navždy. Existuje mnoho způsobů, jak znečištění od krve odstranit, ale důležité je zasáhnout v čas!

Studená voda

Oblečení ušpiněné krve perte zásadně studenou vodou. Pokud totiž zaschlou krev namočíte do horké vody, skvrnu už nikdy neodstraníte. Nepřichází v úvahu ani vyvařování, které má stejně fatální efekt. Je to způsobeno tím, že se zaschlá krev namočená do horké vody začne srážet, a pak už není cesty zpět.

Odmočení

Zaschlé skvrny od krve čistíme tak, že látku namočíme alespoň na den do studené vody. Průběžně  postižené místo potíráme roztokem boraxu nebo čpavku. Tak se poměrně snadno můžeme zbavit zaschlé krvavé šmouhy.

Na zaschlou krev pomocí soli

Zaschlou krev můžeme odstranit také tím způsobem, že skvrnu navlhčíme studenou vodou, posypeme solí, necháme půl hodiny odležet a pak propláchneme v čisté studené vodě. Podle potřeby postup opakujeme.

Vlněné materiály

Z vlněných látek odstraníme skvrny od krve kašičkou z pšeničné mouky, kterou necháme na skvrně zaschnout a pak dobře vykartáčujeme. Nakonec přetřeme vodou s trochou čpavku a přežehlíme přes mokré plátno.

Ohodnoťte tento článek:
3,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vyprat krev z oblečení? Máme pro vás několik nápadů