Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak vyrobit doma vlhčené ubrousky? Návod ve třech krocích!

Adéla Lišková

Adéla Lišková

15. 3. 2020

Vlhčené ubrousky jsou šikovným pomocníkem například při odličování či delším cestování. Co když je ovšem zrovna nemáte po ruce? Zkuste si je vyrobit sama!

Domácí výroba vlhčených ubrousků není žádná složitá věc. A navíc na rozdíl od těch z drogerie víte, co obsahují – pouze to, co jste do nich sami dali.

Jak na to

Nejprve si připravte klasické kuchyňské utěrky. Lepší budou nějaké kvalitnější a pevnější – aby se ubrousky nerozmočily. Poté si připravte nádobku s vodou (zhruba půl litru), kokosový olej (případně dětský olejíček) a dětský mycí gel. Dále budete potřebovat dlouhý ostrý nůž, polévkovou lžíci, misku a prkénko.

1. Rozřízněte utěrky

Vezměte si roli utěrek a tu rozřízněte napůl – tak, aby vám vznikly role podobné toaletnímu papíru. Z těch budete ubrousky vyrábět.

2.  Směs

Do půl litru vody přidejte tři polévkové lžíce dětského mycího gelu. Pořádně zamíchejte. Poté vezměte kokosový olej či dětský olejíček a do směsi přidejte jednu polévkovou lžíci. Opět zamíchejte.

3. Výroba ubrousků

Vezměte jednu roli utěrek a položte ji do misky. Poté ji rovnoměrně přelejte polovinou vytvořené směsi. Nechte deset minut stát a poté vyjměte roličku tvrdého papíru. Ze středu role nyní můžete tahat vytvořené vlhčené ubrousky. Ubrousky poté ukliďte do uzavíratelné krabičky, aby nevyschly.

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vyrobit doma vlhčené ubrousky? Návod ve třech krocích!