Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Jak vyvolat porod přírodní cestou? Může pomoct sex či masáž bradavek

Příroda to tak zařídila, že dítě nosíme pod srdcem devět měsíců a přestože máme jeden nebo dva termíny porodu podle posledních měsíčků a podle ultrazvukového vyšetření během těhotenství, den, kdy skutečně naše dítě přivedeme na svět, neznáme.

A tak jsou ženy, které porodí v období mezi 36 a 40 týdnem těhotenství a jsou ženy, které své dítě takzvaně přenášejí a ty se pak usilovně snaží porod přivolat. Jde to?

Připravenost k porodu

Při každém kontrolním vyšetření váš gynekolog kontroluje, jak jsou na tom porodní cesty. Pokud jsou nezralé, většinou se není čeho obávat.

Maminky, které své dítě nosí v děloze po uplynutí termínu porodu, často začínají být trochu nervózní, proč se jejich maličkému nechce na svět. Na vině může být nedostatek hormonů, které by k činnosti porod probudily, tak aby mohl začít.

S experimenty opatrně

Na diskusních fórech najdete různé zkušenosti maminek s metodami, které vyzkoušely. Některým pomohly, jiné se nakonec musely spolehnout na vyvolaný porod. Ale i tak není dobré bezhlavě všechno zkoušet a raději se spolehnout na moc přírody, která přesně ví, kdy je nejvhodnější doba pro narození našeho miminka.

Ověřený sex

Na prvním místě všech doporučovaných rad stojí sexuální život s partnerem i v době těhotenství. Partnerovo sperma zásobuje ženské porodní cesty hormony, které na ně přirozeně působí a v poslední fázi těhotenství je změkčují a připravují na porod.

Dalším jevem při milování je to, že se do krve ženy vyplavuje hormon oxytocin, který napomáhá kontrakcím dělohy, které porod spouštějí.

Odchod hlenové zátky před porodem. Jak ho poznám?

Masáž bradavek

Podobný účinek jako milování má z hlediska vylučování oxytocinu do krve masáž prsních bradavek. Doporučuje se pravidelná masáž několikrát denně.

Pohyb

Od některých maminek uslyšíte, jak běhaly v posledních dnech těhotenství do schodů a vyšláply si na náročnější vycházku v terénu. Zde je na prvním místě opatrnost.

V prvé řadě je dobré pravidelně se pohybovat a cvičit celé těhotenství, což samotné může (ale nemusí) mít dobrý vliv na dodržení termínu porodu. A pokud už se pustíte do náročnějšího pohybu se snahou uspíšit termín porodu, mějte na blízku člověka, který vám v případě nečekaných potíží pomůže.

Víno a horká koupel

Jednou z citovaných možností bylo naložení se do teplé horké lázně a také vypití skleničky červeného vína k vyvolání porodu. V těchto případech je ale namístě velká opatrnost. V prvé řadě obojí může způsobit nevolnost a nepříjemné účinky samotné ženě. A výsledek takového snažení nemusí být pozitivní.

A tak nezbývá než důvěřovat přírodě, svému tělu i ošetřujícímu lékaři. A než se pustíte do experimentování se svým tělem, raději se poraďte, co by ve vašem případě bylo nejvhodnější.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vyvolat porod přírodní cestou? Může pomoct sex či masáž bradavek