Menu
WomanOnly
Krása

Jak zamaskovat strup: Několik triků dokáže zázraky

Redakce

Redakce

19. 4. 2014

Snad každá žena zažila, že ji na pleti zbyl nevzhledný stroupek, který se pod tíhou korektoru snad ještě více zvýraznil. Jak na něj vyzrát, aby zůstal bez povšimnutí? Je to poměrně jednoduché!

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

Zbavme se strupu co nejrychleji

Když už stroupek vznikne, musí se přečkat období, než se zahojí. V žádném případě strup předčasně neodlupujte, pokožka pod ním není ještě zcela zahojená. Ve výsledku by vám mohly vzniknout drobné jizvičky na obličeji.

Poraněná kůžička má tendenci usychat a tím se začne tvořit strup. Snažte se, alespoň částečně zamezit zaschnutí pomocí mastného krému. Ten si naneste na postiženou oblast, nejlépe na noc. Na trhu jsou výrobky, které jsou určeny na rychlé hojení drobných jizviček, tedy i strupů. Pokud zahájíte léčbu těmito přípravky včas, strup se v mnoha případech ani nevytvoří.

Příprava strupu

Když už se ale drobný stroupek na obličeji objeví, je potřeba ho důkladně zamaskovat. Jak již bylo uvedeno výše, důležité je strup změkčit mastným krémem. V opačném případě by jej korektor ještě více zvýraznil, zejména okrajovou oblast, jež bývá nejtenčí a nejsušší, s odlupující se tendencí.

Při zamaskování strupu je nejdůležitější jej nejdříve vyčistit, abyste odstranili nashromážděné bakterie. Stačí pouze lokálně pomocí vatové tyčinky. Pokud používáte tonikum na bázi alkoholu, stroupek se vám částečně vysuší. Aby šel posléze snadněji zakrýt, naneseme na něj opět krém. Stroupek se zvláční a nebude se po stranách odlupovat, ani do sebe nevsákne v průběhu dne tolik make-upu.

Zakrytí strupu

Základní péče je hotová, nyní přejdeme na dekorativní fázi. Na připravený stroupek použijeme korektor, důležitý je způsob nanášení. Korektor do stroupku nevtírejte, pouze jemně poklepávejte, čímž dosáhnete lepšího zamaskování.

Poté naneste na stroupek i na zbytek obličeje make-up. Buďte opatrná v místech se stroupkem. Opět make-up spíše vklepávejte, abyste předešla umazání korektoru a zviditelnění strupu. Na závěr použijte pudr, na místo se strupem zvolte spíše transparentní. Klasický by způsobil ztmavnutí výstupku, a tím by na sebe více upozorňoval.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak zamaskovat strup: Několik triků dokáže zázraky