Menu
WomanOnly
Rodina

Jak žít s cholerikem? Obrňte se trpělivostí a snažte se o změnu

Alena Zelová

Alena Zelová

8. 5. 2014

Každý je individuální a ve vztahu je třeba respektu a tolerance. Ale v některých případech se toho těžce dosahuje. Obzvláště pokud žijete s cholerikem.

 

Cholerik dokáže pěkně znepříjemnit život! Samozřejmě záleží, jaké povahy je druhá polovička. Je-li žena obzvláště citlivá, tak  je pro ni život s cholerikem velkým utrpením. Naopak silná žena se dokáže cholerikovi postavit, pousměje se nad jeho jednáním nebo prostě odejde z místnosti. Ale právě odchod může cholerika ještě více rozčílit.

Jak přežít ve zdraví?

Na začátku sice máme vždycky růžové brýle, ale také musíme brát v úvahu, že protějšek nezměníme, musíme jej brát takový, jaký je! Změna je možná, ale ne radikální.

Nehádejte se s ním, nemá to cenu!

S cholerikem je lepší se nehádat. Dojde-li k hádce, snažte si daného člověka nevšímat, v nejlepším případě odejít. Jeho to po chvíli přejde.

Začnete-li se s cholerikem hádat, zbytečně jen přilijete olej do ohně. Také se připravte na to, že málokterý cholerik se omlouvá. Po zchladnutí dělá, jako by se nic nestalo.

Rovněž dochází k trapným situacím, kdy cholerický manžel nadává všem v okolí. Jdete na nákup a prodavačka se stane středem jeho útoku, číšník v restauraci dobře neobsluhuje, řidička před ním by neměla vůbec sedat za volant a podobně. Cholerik je věčně nespokojený a jediný názor a čin, který je správný, je ten jeho.

Dát mu šanci?

Převažují hezké chvíle, ale sem tam muž vybouchne? Dejte mu šanci. Postupnými kroky lze výbuchy eliminovat. Zkuste si z důvodu, kvůli kterému vyletěl jako čertík z krabičky, udělat srandu a docílit toho, abyste se tomu nakonec oba zasmáli. Může se to zdát jako nadlidský výkon, ale některým ženám se to povedlo!

Snažte se, aby u manželových výstupů nebyly děti, i když stěny dokážou být často hodně tenké. A obzvláště pokud manžel nejen křičí, ale i rozbíjí vše, co mu padne do ruky, tak je výstup pro dětské oči a uši děsivý.

Nejdůležitější je, aby si cholerik uvědomil, že svému okolí způsobuje bolest a snažil se svoje emoce krotit. Pokud k takovému kroku nedospěje, je na vás, jestli svého muže milujete se vším všudy, nebo pohár přetekl.

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak žít s cholerikem? Obrňte se trpělivostí a snažte se o změnu